Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny lesz az egyik kutya...

Féltékeny lesz az egyik kutya a másikra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet adódott, hogy július végén "szülők" leszünk vőlegényemmel, ugyanis megérkezik a kiskutyánk. Ezzel még nincs is baj. A szomszédban laknak a nagyszüleim, van egy 5 éves beagle kan kutyájuk. Én foglalkozom a kutyával, én sétáltatom, tanítom. Igazából engem tekint gazdájának, nem a nagyszülőket. Na most ha idekerül a kicsi, és látja a beagle, hogy játszunk vele, biztos bánatos lesz. Természetesen ugyan úgy én fogom sétáltatni, de nem akarom, hogy bánatos legyen. Megértem nagyszüleimet- még azelőtt, mielőtt tervben volt a kiskutya-, hogy magamhoz vehessem a beagle-t. Ők azon kívül, hogy etetik és simogatják, mást nem tesznek. És nem lett volna messze tőlük, kb 5 méterre...de nem engedték. Én egy idő után feladtam. Viszont sajnálni fogom a kutyát, hogy amíg én játszom a kicsivel, ő bánatosan fogja nézni a szomszédból. És félek, hogy ebből probléma adódhat majd a 2 kutya között. A kicsi is fiú. Mit tanácsoltok?
2012. jún. 25. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen sem engedik át hozzátok? Mert ha igen, egyszerű. Amikor kint vagy az udvaron, átviszed őt is. Ha csak a kicsivel szeretnél foglalkozni, akkor marada nagyszülőknél.
2012. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 homo ludensz ***** válasza:
Nehéz ügy az biztos. Nekünk van egy palota pincsi és törpespániel keverék kb.4 éves kutyánk a fiamnak kb. 1 éves mudija ,kislány és csókolgatná a mi Frigyesünket de az morog rá acsarkodik ha csak meg simogatom terelné el tőlem. Sokat van nálunk mert a fiamék dolgoznak és össze van nyitva a két porta. Soha sem kivételezek mindig egyszerre adok pld. kekszet mindkettőnek. A két kutyát nem vihetem sétálni mert körbetekerik a pórázt egymáson majd rajtam szóval bonyolult.
2012. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, ideiglenesen átjöhet. Viszont én szeretném a kicsit tanítani, engedelmességi gyakorlatok, behívást gyakorolni, stb. És ha itt van a nagy is, akkor ő is be akar majd szállni. Mindegy, ezeket a dolgokat majd a lakásban fogom akkor gyakorolni. Bár egy szoba-konyhás lukban nem tudom mennyire fog menni. :)
2012. jún. 25. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor engedelmességizni szeretnél vele, akkor ne vidd át a nagyot :) De ha játszani, akkor teljesen jó :)

Egyébként a későbbiekre nézve engedelmességi kapcsán nehezítésként még jó is, ha ott van a másik kutyus :) Amíg megtanulja a parancs szavakat, addig ne legyen ott, de utána szerintem nyugodtan :) VAgy ha úgy látod, kezdetben nagyon elvonja a figyelmét, akkor csak játszani vidd át.

2012. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 noesamuel ***** válasza:

Féltékeny lesz az bizos. Nehéz előre megmondani, hogy mennyire lesz súlyos a helyzet, ez tőled is függ, lehet, hogy egyből spanok lesznek, de lehet, hogy a nagyobb agresszív jeleket mutathat, persze idővel a kicsi is.

Keménynek kell lenned, probáld majd éreztettni, a másik kutyúval, hogy nem felejtetted el, amennyire lehet kerüld az olyan szitúációkat amik negatív érzést válthat ki a beagleből pl: ne hancurozatok, az ajtajuk elött, stb. sétálj velük sokat közösen, mellesleg ez az új kutyúra is jó hatással lehet.

2012. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!