Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutyám van....

Máltai selyemkutyám van. Valaki azt mondja, hogy jó nyárra lenyírni ők, valaki pedig hogy felesleges?

Figyelt kérdés
Fél éves, én nem nagyon akarom őt lenyírni, mert nekem igy tetszik. Előnyösebb ha inkább lenyiratom.? Nem lesz nagyon melege akkor?
2012. jún. 25. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerinted, aki kiállításra hordja, az lenyírja? Az a fontos, rendesen legyen fésülve.
2012. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 S.Money ***** válasza:
50%
A kutya szőre a hideg és a MELEG ellen is védi őket. Ezt hajlamosak a kutya tulajdonosok elfelejteni, s a kutyakozmetikusok ezen jól keresnek (bocsánat). A selyemkutya szőre sajnos, Én úgy tudom, hogy folyamatosan nő akármilyen hosszúra, ezért csak nem fogod megúszni a vágatást, de szerintem is fésüld inkább. Még arra is gondolj, hogy a kis fehér/rózsaszín bőre még le is tud égni nyáron, ezért sem árt ha van szőre. Én sajnálom a szegény kis kopasztott kutyákat, s szerintem nem is szép. S persze az egészsége a legfontosabb - a természet nem véletlen adott a kutyáknak szőrzetet. Adj neki szőrtápláló vitamint, az enyém is fehér kis szőrös, mi az immunovetet adjuk neki. A szeme sem barna folyásos tőle, gondolj erre is, mert sajnos erre is hajlamosak a máltai selymek.
2012. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!