Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnek egy kiskutyat...

Nagyon szeretnek egy kiskutyat, hogyan kaphatnek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy van egy bernathegyi kutyank, aki mar 11eves es mindig csak alszik (gondolom azert mert oreg) es az a helyzet hogy szeretnek es bichon havanese kiskutyat is melle, de amikor felhozom akkor mindig azt mondjak a szuleim hogy majd akkor ha az elozo kutyank meghal. de miert? hogy vehetnem ra oket hogy kaphassak? tenyleg nagyon szeretnek, es setaltatnam, etetnem, fesulgetnem is! mar tavaly ota szeretnek, de ok nem engedik.:| mert mindig csak azzal jonnak " ha majd a masik kutyank meghalt blabalaba " .. kerlek segitsetek.

2012. jún. 25. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kutyát nem csak fésülgetni kell, hanem etetni is, és gondolom, te még iskolába jársz, ergo nincs saját kereseted.

A kérdésedből azt érzem, hogy még nagyon gyerek vagy, és lila gőzöd sincs a kutyatartásról. A kutya nem játék. Ha fésülgetni akarsz valamit, vegyél gumipónit, ne kutyát!

2012. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a szüleidnek. Az idősebb kutyátoknak elég nagy lelki törést okozna, ha egy új kedvenc érkezne, akivel sokkal többet foglalkoztok, mint vele. A kutya sajnos nem egy játék, amit ha megunsz, akkor felteszed a padlásra. Egy kutyáért élete végéig felelősséget kell vállalni és ebbe az is beletartozik, hogy nem csak fizikailag, hanem lelkileg is gondját viselitek és az ő érdekeit is figyelembe veszitek.
2012. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyerek lehetsz még. Gondolod, innen bárki is hipp-hopp, megváltoztatja a szüleidet?

Annyit tehetsz, hogy kivársz.Nincs annál jobb érzés, amikor valaki epekedik bizonyos dologért, és egyszer csak megkapja.

2012. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elsovalaszolo: (es setaltatnam, etetnem, fesulgetnem is!) !! ezt irtam, es tisztaba is vagyok vele, hogy nem csak a fesulgetesrol szol. es az anyagiakat kitudnam fizetni mivel mas kutyajat is szoktam setaltatni, meg gyerekekre vigyazni. es ezert van nemi penzem meg a zsbepenzem 10e. es azt rakoltenem a kutyara.

es. amugy a mostani kutyammal is sokat szoktam foglalkozni,csak olyan rossz latni hogy egesz nap fekszik,es (nem a kosszosag stb miatt) de legyek is vannak rajta, es ki is ragja magat. es alig bir mar labra alni (hatso 2laba mar nem a legjobb) es neki amugy nem lenne jobb ha lenne neki is egy jatszotarsa? akivel ha mondjunk senki sincs itthon jatszhat?:) es mar konyorogtem nekik hogy kapjak , de nem akarnak mig itt a masik, pedig mar tobbszor is volt olyan hogy 2kutyank volt egyszerre, akkor most miert nem lehet?:|

es amugy 14L vagyok.. es mar tudom mi az a feleloseg, a kistesomra is szoktam vigyazni.

2012. jún. 25. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az öreg kutyátokkal az a helyzet, amit leírtál, akkor előbb neki kellene segítség a legyek ellen, a rágás ellen, stb.Azért, mert egy kutya öreg, még van lehetőség jobbá tenni az állapotát. A mostani formájában esze ágában sem lenne egy viháncoló kölyökkel játszadozni.
2012. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Más az ha egy idős kutya mellé hozol egy másikat, mintha fiatal korukban kerülnek egymás mellé. Valószínűleg az idős kutya féltékeny lesz a másikra és nagyon rosszul fog neki esni a "rivális" Nem biztos, hogy össze fognak szokni, az meg még kevésbé valószínű, hogy játszani fognak egymással, ha már a régi kutyátok ilyen öreg.

A felelősségtudat pedig nem abból áll, hogy néhány órát vigyázol a kistesódra, hanem ott kezdődik, hogy felelősségteljes döntéseket hozol, úgy, hogy nem csak a saját pillanatnyi érzelmeidet helyezed előtérbe. Ebben az esetben pedig a helyes és felelősségteljes döntés az, hogy megvárod, ameddig az idősebb kutyátok elpusztul és csak utána hozol új lakót a házhoz.

2012. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
apukam vett neki valami kenocsot is ra, hogy ne ragja. de a legyeket nem tudjuk eltuntetni rola:( egyszeruen mindig oylan neki nyaron.. de nemtudjuk hogy miert, es az orvos se mondott ra semmit. azt is mondta meg az orvos tavaly nyaron hogy mar nayon oreg es az is csoda lesz ha az uj evet megeli, de meg mindig el fel evnel lassan tobbet mint amit az orvos mondott.tulelo tipus. :) de mar 1eve szeretnem azt a kiskutyat, szval ez nem oylasmi fellangolas, mert tenyleg szeretnem, es gondoznam.:| ugyan ugy mind a 2 kutyat. es nem akarok meg egy 1vet varni hogy kaphassak, mert en mar nagyon szeretnem, es most nyaron hogy legyen ido megszoknia a kornyezetet "tarsasagba". de tenyleg anyum is mondta hogy megkene nezetni az orvossal, mert mindig fekszik, es mar alig tud labra allni, es szinte mar nem is ugat semmi.:| epp csak arra kel fel hogy egyen/igyon/wczen. es ha fajdalmai vannak akkor el kene altatni anyum szerint. :| de nekem is nehez ez mivel mar 3eves korom ota meg van a kutyus es mar hozzam not.:| . de akkor tenyleg sehogy nem tudom elintezni szeretetek hogy megkapjam a havaneset? vagy nem lenne neki tenyleg oylan jo?:|
2012. jún. 25. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem lenne neki (mármint az öreg kutyának) olyan jó. Ha viszont tényleg ennyire rossz állapotban van és fájdalmai is vannak, akkor érdemes lenne átgondolni az elaltatást. Ezt állatorvossal és a szüleiddel beszéld át. Elhiszem, hogy nagyon szeretnél egy kiskutyát, de először mindenképpen a régi kutyáról kell gondoskodni.

Azt is nagyon rossz végignézni, amikor egy öreg kutya szenved (tudom, mert én is végignéztem), azt is tudom, hogy milyen nehéz meghozni azt a döntést, hogy el legyen altatva, de sokszor sajnos a kutya érdeke ezt kívánja. Üljetek le a szüleiddel és beszéljétek át a dolgot DE!!! ne azért legyen elaltatva, hogy új kiskutyát tudjatok hozni!

Arra gondolj, hogy a régi kutya is egy családtag és amit nem tennél meg egy emberrel, azt a kutyáddal se tedd meg!

2012. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!