Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Mi történhetet...

Mi lehet a baj? Mi történhetett? Esetleg én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

Többen is ismeritek a kutyámat, Ádázt. Mostanság olyan problémával állok szemben, ami eddig egy kutyámnál sem jelentkezett.


Kezdem a legelején. Néha bevédte a kajáját, akkor elvettem tőle, leszidtam, majd kb 10-15 perc múlva visszakapta. Aztán egyszer már nem csak morgott, hanem vicsorgott is és szembeállt velem. Na akkor kapott pár pofont és csak a következő kajálásnál kapott enni. Eredmény: ha én ott vagyok nem eszik. Ha eszik és közelítek felé, akkor befeszük és a szeme sarkából bámul. Próbáltam kézből etetést, társait, rengeteg dolgot, nem működött semmi.


Most meg eljutottunk oda, h ha hazajövök és odahívom (magától nem jön, megvárja míg én hívom), kkor úgy jön h lehajtja a fejét, meg van feszülve, és ha nem csak megsimizem hanem esetleg megölelem vagy ilyesmi, akkor morog is hozzá. Hétvégén meguntam, ha morogott akkor visszamorogtam. Na erre most ha odajön akkor úgy remeg, mintha épp a legnagyobb kínokat élné át.


Egyszerűen olyan, mintha rettegne tőlem. Eleinte azt hittem a morgásnál h próbálgatja az erejét, de ez már messze nem az. Beszéltem pár nagyon tapasztalt kutyással, többek szerint amikor a vicsortgásért kapott, volt olyan ostoba h azt jegyezte meg h ha eszik, akkor kap.


Mostanság elég keveset volt kapcsolatban kutyikkal (meló miatt nem túl gyakran fér most bele a futi, az itteni kutyákat meg nem engedik oda hozzá, mondván ő nagy és biztos megeszi őket), ha lát egyet akkor húz (eddig totál közömbös volt, ha megengedtem akkor ment csak feléjük, amúgy csak sétált tovább), ha a teraszról meglát lent sétálni egy ebet, akkor vonyít, nyüszít, remeg, jön oda h vigyük le.


Mi lehet a probléma szerintetek? Készülök felkeresni egy olyan kiképzőt, aki rehabozik is egyben, vakvezetőket készít fel, stb, de jelenleg nem ér rá, mert 3 kutyát képez. Addig nekem meg marad a kérdezősködés, hátha ti tudok valami okosat mondani.



2012. jún. 25. 20:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nem ment a kézből etetés? Először én is ezt mondtam volna, aztán visszaolvastam és láttam, hogy ezen túl vagytok... Nem veszi el kézből, akkor sem, ha előtte megdolgoztatod érte, mondjuk leülteted vagy ilyesmi, vagy kézből elvette, csak azon nem jutottatok túl?
2012. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Én amúgy nem ismerem a kutyát, de ennyiből azt mondanám, hogy baromira bizonytalan, nem tud téged hova tenni, ezért inkább távol akar tartani magától. De ezt csak úgy érzésre mondom, látatlanban ugye nehéz... :)
2012. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Van h el se veszi, van h elveszi de nem eszi meg, és nagyon keményen be vab feszülve.
2012. jún. 25. 21:01
 4/26 A kérdező kommentje:
És ha esetleg igazad van, mi lenne a teeendő h ez ne így maradjon?
2012. jún. 25. 21:07
 5/26 anonim ***** válasza:
65%

Hiba volt Néha bevédte a kajáját, akkor elvettem tőle, leszidtam, majd kb 10-15 perc múlva visszakapta. Aztán egyszer már nem csak morgott, hanem vicsorgott is és szembeállt velem. Na akkor kapott pár pofont és csak a következő kajálásnál kapott enni. Eredmény: ha én ott vagyok nem eszik.Azt írod:Pofon ütötted kajálás közben,aztán elvetted előle.A bizalom teljes leépítése közted és a kutyád között.Ezzel olyan szálakat vágtál el amit nehéz lesz újra pozitívvá alakítani benne.

Lehet,hogy jutalomfalat egy cseppnyi változást hozhat a pozitívvá alakításban,de ezzel még plussz játékkal és foglalkozással visszaszerezheted a bizalmat a kutyád és közötted Nagy munka előtt állsz

2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Találni kéne rá valami módot, hogy lelazuljon. Ha a közeledben van, mindig ilyen feszült?

Ilyen kis bizalomépítős-lazítós gyakorlatnak mondjuk azt mondanám, hogy fektesd oldalra, és simítsd végig mindenhol, pár percig csak simogasd, gyúrd, nyilván úgy, hogy ne pöccenjen be tőle, csak olyan ütemben haladva, amit elvisel, és akkor hagyd abba, amikor már szemmel láthatóan nyugodtabb. Ő sem bír órákig feszülten feküdni, főleg miközben kényeztetik, pláne ha előtte le is van fárasztva :)

Esetleg "kölcsönkérhetsz" egy bizalmaskodóbb kutyát, és adagolhatsz neki jutalomfalatokat a szeme láttára, és néha neki is felkínálhatod, hátha kedvet kap, és látja, hogy amúgy lehet előtted enni :)


A kajáját amúgy hogy kapta, amíg még mert enni, volt valami rituáléja, vagy csorgó nyállal bámult és rávetődött a kajára, amint leraktad a tálját a földre? Szerintem másképp kellett volna lekezelni azt a szituációt, de mivel nem tudom, hogy indult, így nem okoskodok előre :)

2012. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Jutifalat kilőve, nála olyan nincs. Nálunka az evés pici korától bajos, van h napokig nem eszik. Azóta eszik rendszeresen, amióta kap kutya bérescseppet. DOki is vizsgálta, egyszerűen nem "evős". Őt kajával nem lehet motiválni.


Amúgy akkor hogy kéne büntetni a kajaféltést? Eddig minden kutyánál működött, nála miért nem?

2012. jún. 25. 21:11
 8/26 A kérdező kommentje:

Ha lent vagyunk sétán, akkor nem. De itthon már igen, másik lakásban szintén, autóban nem.


Hasrafekvősdi se nagyon fog menni sztem, nem bírja ha így közelítek felé. Próbáltam h lefeküdtem a földre, nem szúltam hozzá, semmi, vártam h ő jöjjön. Mikor odajött és bújt volna, hozzáértem, az már megint nem tetszett.

2012. jún. 25. 21:13
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem büntetni kell, hanem megelőzni. Eleve tisztázni kell vele, hogy nem nyúlhat a kajához, amíg oda nem engedik, így soha nem is fogja a magáénak érezni. Én például azt játszom a kutyával, hogy lerakom a tálját, és nem engedem oda, csak bizonyos hosszúságú szemkontaktus után mondom neki, hogy mehet enni. Így aztán tutira tudatosul benne, hogy az étel tőlem van, nem jár neki alanyi jogon :)
2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ja, és sosem adom vissza a kaját, amit elvettem. Inkább kidobom, de a saját döntésemet nem másítom meg, így a kutya szemében is komolyabbnak tűnök.


Egyébként nem szoktad véletlenül dühösen, méregből büntetni? Néhány kutyánál nem elhanyagolható ez sem, instabilnak tűnik tőle az ember, azt meg nem szeretik, nem tudnak bízni egy instabil vezetőben, de szimpla falkatársban sem. Ezért használom mostanában inkább a "korrigálás" szót, sokkal higgadtabban hangzik, mint a "büntetés", jobban átmegy belőle a célravezető hozzáállás.

2012. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!