Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Kezelhetetlen kutya!...

S. O. S. Kezelhetetlen kutya! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mit kezdjek egy kezelhetetlen kutyával?

Van egy kutya(egyik ismié) már nem bírom elnézni hogy egész nap meg van kötve ezért ha ott vagyok el szoktam vinni sétálni.(Máshol élnek kb 80km-re) De csak kb. havi 1x. A gond ott kezdődik hogy rátegyem a pórázt. Bekapja a kezem,nem tudok odamenni hozzá mert ugrál...stb. Ha ez sikerül akkor nagyon húz, ha kifutotta magát utána nagyon aranyos de amint visszaérünk az utcába kezdődik minden elölről(erdei úton sétáltatom)

Nyáron ott leszek egy hétig meg akarom tanítani pár dologra(nehéz lesz tudom)

Hogy kezdjek hozzá?

Szegényt néha meg is verték mert nem fogadott szót:(

Kb.1 éves, pumi kanról van szó



2012. jún. 25. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a gazdái szarul nevelték/nevelik az az egy hét semmire nem lesz elég, az meg a másik, hogy ennek elég nagy a mozgásigénye, erre megkötik... inkább nem írom le a személyes véleményem, nem tűrné a cenzúra...
2012. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem elég de ha valamennyire egy kicsit is sikerülne akkor az unoka testvérem tudna foglalkozni vele talán. De így nem bír vele én is alig. én 14/l ő 11/f
2012. jún. 25. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így távolból egy-egy nappal vagy héttel nem sokat tehetsz érte azon kívül, hogy adsz neki pár aktív órát. Még ha meg is nevelnéd, unokatesódra nem hallgatna, hiszen tőle nem szokta meg az irányítást. Ha akarnak vele foglalkozni, vigyék sétálni minden nap, kérjenek segítséget, keressenek fel egy jó kutyakiképzőt, kutyaiskolát, és oldják meg a dolgot, szülőkkel együtt nyilván.
2012. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Túl fiatal az unokatestvéred ahhoz, hogy egy nem nevelt kutyát kézben tartson. Ha volna lehetősége egy iskolába a nyár alatt elmennie, az alapokat talán meg tudná tanulni.
2012. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Addig változásra ne számíts, míg a kutya velük él. Az 1 hét nem sokat fog érni, magadhoz kellene venni a kutyát ha annyira sajnálod. Kezelhetetlennek csak azért lehet nevezni, mert megkötve van és nem foglalkoznak vele. Egy ilyen kutyának állandó elfoglaltság kellene, utána egy igazi kincs lenne belőle.
2012. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A gazdái idősebb emberek tehát nekik a kutya egy "eszköz" sajnos:( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2929024-hogy-..

ez is az én kérdésem


a másik kutyussal már szépen megy a séta néha még húz de már ügyes

2012. jún. 26. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
állatmenhelyt felhívni, kobozzák el. nincs mese.
2012. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Remélem legalább futóláncon van. Beszélj inkább a gazdáival, hogy neveljék meg, mert megkötve nem szabad kutyát tartani, arról nem is beszélve, hogy láncról lejőve természetes, hogy egy ideig hiperaktív. Hagyják szabadon mozogni és már egy nap után nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz, nem lesz nekik útban.
2012. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Állítolag azért nem engedik el mert megszöknek
2012. jún. 27. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!