Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám rávenni a kutyámat...

Gabi86 kérdése:

Hogy tudnám rávenni a kutyámat hogy visszahozzon dolgokat?

Figyelt kérdés
3 kutyám van és egyik sem hoz vissza semmit amit eldobok nekik.Már próbáltam hogy labdát dobok el neki vagy félútig visszahozza vagy csak érte fut és ott hagyja,vagy odahozza,de nem adja oda.mert nagyon hiperaktív és le szeretném fárasztani.vagy valami tipp hogy tudnám még lefárasztani.2-3 órát sétálunk az erdőbe,10 perc tanítás,meg 30 perc 1 óra kergetőzés és ettől sem fárad le az egyik.A másik kettő már szinte ki van purcanva meg én is.mit lehet még tenni?

2012. jún. 25. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha játszani akar, de nem hajlandó odavinni, akkor olyat dobj el neki egy botot például, és addig mondd neki határozottan, hogy HOZD, amíg oda nem viszi. Utána jutalmazd meg. Ha nem viszi oda, akkor a bé lehetőség az, hogy egyszerűen hátat fordítasz, így a falka ösztön miatt követni fog, és ha játszani is akar, akkor viszi a botot :)

Én kutyámat (1 éves szuka németjuhász) úgy neveltem be (bár még nem mindig csinálja meg szépen :D), hogy ha odahozta, odarakja a lábamhoz, és leül (lábhoz-t nem tanítottam meg neki, lehet még sor kerül rá).

Mondjuk ő játékos, tehát ha kiülök teraszra olvasni, akkor az ölembe pakolja a sáros cuccait is, ami már elég zavaró, de olyankor lefektettem, és 10-20 percig nyugiban van :)

2012. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom.Enyémek csak kergetőzni szeretnek,meg a hosszú erdei sétákat.szoktam velük kergetőzni azt szeretik,de 12 órákat dolgozom és ezért szeretném így lefárasztani őket.
2012. jún. 26. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!