Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyám hirtelen maga...

Felnőtt kutyám hirtelen maga alá pisilt! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

8 éves, kistermetű kutyusom minden előjel nélkül maga alá pisilt. Ma volt megfürdetve, de azt mindig jól tűri, még szereti is, más "nem mindennapi" nem történt. Egyik pillanatban még a kis haját tűztem föl, kimentem a szobából, majd mikor visszamentem, fura testhelyzetben feküdt, és épp bepisilt. Olyan volt, mintha nem lenne magánál, nem reagált a hívásra, simogatásra, nem tudott fölállni, 10-15 percig nagyon rosszul, gyengén volt.

Nagyon megijedtem... Ez valami konkrét betegség lehet? Nagyon-nagyon félek, mert nagyon szeretem Őt!



2012. jún. 26. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán megijedt valamitől. Pl. égzengés, villámlás sokfelé volt ma.
2012. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár ez nem magyarázza a többi tünetet...
2012. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz mielőbb. Lehet tényleg csak megijedt, de ne kockáztass. Komoly baja is lehet. Ha nincs gond, úgyis csak megvizsgálja a doki és esetleg ad pár tanácsot, nem fogja megműteni.
2012. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Itt csak szemerkélt az eső, úgyhogy a vihartól nem ijedhetett meg. Kis termetéhez képest nem ijedős - bátor, kis karakán kutyus.

Mindenképpen el fogom vinni állatorvoshoz, de ettől függetlenül nagyon ijesztő volt látni, természetes, hogy féltem Őt nagyon...

2012. jún. 26. 01:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ötletem sajnos nincs, hogy mi lehetett, viszont kívánom, hogy a doki ne találjon bajt!:-))
2012. jún. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy epilepszia
2012. jún. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen lehet hogy epilepszia. Valószínű ha mégegyszer előfordul kap valami gyógyszert, nem kell megijedni
2012. jún. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt tavaly a yorkshire-ommal. Pont nem voltam otthon, a szüleim mesélték. Elkezdett szédelegni, bepisilt, nem bírt percekig lábra állni.

Én is rögtön epilepsziára gondoltam, felkerestem egy szakorvost (Dr. Kiss Gabriella. 1045. Budapest Tó. u 70.) Azt mondta, hogy az epilepsziás tünet, még nem epilepszia, sok minden kiválthatja. Akkor is iszonyatos kánikula volt, másra nem tudok gondolni...azóta sem jelentkezett ez a dolog.


Lehet a melegtől, lehet, hogy leesett a vérnyomása (gondolom kutyáknál is előfordulhat ilyen) Láttam már embert elájulni a vérnyomása miatt, ő is bepisilt. Gondolom amiatt van, hogy az izmok hirtelen elernyednek. De ha aggódsz, akkor keresd fel a fent írt állatorvos hölgyet, nagyon régóta kezel epilepsziás állatokat.

2012. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!