Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám eszi a saját...

A kiskutyám eszi a saját kakiját,3 hónapos jack russel terrierem van, de olyan gyorsan eszik, hogy szinte meg sem tudja emészteni normálisan amit kap. Amikor kikakálja, akkor meg megeszi azt. Hogy tudnám őt leszokatni erről a rossz szokásról?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 16:52
 1/9 anonim válasza:

Úgy, hogy normálisan adsz neki enni, nem kis falatokat. Nekem is volt ilyen kutyám, sajnos meghalt. :( Nagyon sokat evett, alig győztem etetni, napi 2 szer adtam neki enni, reggel és este. Délután mindig sétáltattam, és nem hízott el. Ja, és felszedtem a kakiját, így esélye nem volt megenni. De ha falun laksz, akkor meg valami lapáttal dobd el valahova, hogy ne tudja megenni. (gondolom ha egyből kikakilná, és úgy enné meg, nem látnád, hogy megeszi ;))

Egy pesti lány.

2012. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy németjuhászom, ő is eszi, és nem tudom róla leszoktatni. Már mindenhogy próbáltam.

A kutya egyébként azért eszi a kakiját, mert nincs elegendő vitamin a szervezetében, és így próbálja visszanyerni a kakiból, vagypedig egyszerűen csak "ízlik" neki. De sajnos akkor is undorító.:S

2012. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé undorító, általában select gold-ot adok neki ,azt eszi, de minden félét eszik hust tojást. Mindent szeret, ha etetem általában kicsi adagokat adok neki egyszerre , hogy ne egyen túl mohón. Városban lakom, panelben, dolgozom is ,szóval mire hazaérek, sosem tudom kideriteni, hogy most kakált és megette, vagy nem kakált egyáltalán. Amikor itthon vagyok és kakál odaszólok neki "fújj" és akkor nem eszi meg.
2012. jún. 26. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Hmm, nem te vagy az első select goldos, aki erre panaszkodik. Szerintem próbálj ki egy másik tápot.

Egyébként az evési sebességének semmi köze az emésztéséhez, valószínűleg ő megemészti, amennyire lehet, de gyanítom, hogy marad azért valami jószagú a kakijában, aminek nem tud ellenállni.

2012. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, még az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a pedigree-ről, tényleg szemétbőlvan ,azt halottam , hogy 80% csak víz
2012. jún. 26. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A konzervek 80%-a víz, a száraztápoknak nem, hiszen szárazak. De a pedigré tényleg a tápok legalja, meg az összes olyan táp, amit egy egyszerű élelmiszerboltban megkapsz (chappi, darling stb.).
2012. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Általában ,csak szárazzal etetem, de a tápot a fressnapf-ba veszem meg ,meg adok neki jutalom falatkákat, ha tanítom, de az multifits.
2012. jún. 26. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül bekakilt, mire hazaértél ugye egyszer sem szidtad le?

Pròbàld ki a Brit Premium vagy Brit Care tàpo, a bennük levő yukka-kivonattòl nem lesz izletes szàmukra a kakijuk.

Netről tudod megrendelni, pl. dogshop.hu

2012. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem ,akkor nem szidom le ,de ha kakál és közben eszi akkor megbüntetem,köszi a tippeket :)
2012. jún. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!