Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
fél éves kb, ill. amikor vki megakarja simogatni akkor elkezdni harapni, persze nem durván, hanem játékból és akárhányszor próbálom akár kajával javítani a felfogásán, nem sikerül. Amikor fáradt akkor engedi :-D (nehéz kifárasztani)
2012. jún. 26. 22:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és Néemtjuhász.
2012. jún. 26. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

az étel az egyenlő a jutalommal, ezzel azt éred el, hogy a kutya azt hiszi jól csinálja a dolgát.

Üss picit az orrára és emelt hangsúllyal szólj rá, hogy nem szabad!

Nekem ez bevállt.

2012. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy szoktatom most lefelé a 11 hetes kutyámat, ami már korábban is bevált hogy amikor valamire ráharap szólok neki hogy : név, nem! és picit megütöm az orrát vagy oldalról az arcát, ha nem engedi el, parancsszó ismét, most picit nagyobb legyintés, és így amíg el nem engedi. Most már 3 hét után ott tartunk hogy parancsszóra egyből abba hagyja, a leszoktatás még kis időt fog igénybe venni, de haladunk!
2012. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már az első percekben le kellett volna állítani a harapásos játékról. Eltolod, leveszed a fejét, rászólsz, hogy nem.
2012. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én Beagle-m nem volt csak 3-4 hónapos amikor megelégeltem hogy harapdál, hiába ütöttem piciket az orrára, szóltam rá, vagy valami. Megaraptam (persze nem túl erősen) a fülét. Azóta nem harap.
2012. jún. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de a szülemi ragaszkodtak a cipőharapáshoz kiskorban, mert ugye nő a foga és fáj neki, ezért folyamatosan harapnija kell vmit... sajnos ez továbbragadt nálla és eléggé idegesítő, köszönöm az eddigi kommenteket, holnap rögtön megpróbálom :)
2012. jún. 26. 22:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Eredményes, ha mikor elkezd harapni megfogod a pofáját felülről és rászorítod a fogaira, csak annyira, hogy egy picit nyüszítsen, majd rögtön elengeded. Közben mehet egy tiltó szó is. Jellemzően kicsit megszeppennek ilyenkor a kutyák, legközelebb már kevésbé fognak erősen harapni.

Másik jó megoldás, ha egyszerűen otthagyod és nem foglalkozol vele, míg le nem nyugszik teljesen.

2012. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cipő harapás, játékok, különböző dolgok rágása nem egyenlő a harapással.

A pofonnal, orra koppintással jó vigyázni, mert érzékenyebb kutyánál azt fogja eredményezni, hogy a felemelt kéztől megretten később is.

2012. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!