Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kiskutya lehet veszett?

8 hetes kiskutya lehet veszett?

Figyelt kérdés

veszettség ellen még nem kapott oltást de 2 kombinált oltáson már túl van. állatokkal közvetlen nem találkozott (nem harapták meg)

viszont kb. 2 napja kavicsokat eszik és tápot alig-alig (pedig nagyon jó étvágyú volt eddig)

és 2 napja tök nyugodt, szinte egész nap alszik alig szaladgál.

ma habos volt a szája (lehet hogy valamit megnyalt?) egy alkalommal, azt letöröltem neki.


lehet-e veszett? miért nem adják már be születésekor az oltást? ha többet nem habos a szája csak 1 alkalommal, az tuti h veszettség?


2012. jún. 26. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A veszettség rettentően ritka betegség nálunk. Sokkal valószínűbb, hogy benyalt valamit, esetleg beteg is, mint hogy veszett legyen. Mondjuk ha tényleg kavicsokat eszik, akkor nem tudom, miért csodálkoztok azon, hogy nem viselkedik normálisan, a kavicsok nem a kutyába valók, nem tudja megemészteni őket, egy részük valószínű át sem tud jutni a bélrendszerén, szóval elképesztően gyorsan vigyétek dokihoz. Nem is értem, hogy hagyhattátok neki, hogy kavicsokat egyen, nem tűnt fel, hogy ez nem normális, és bajt okozhat?


Amúgy azért nem kapnak a kutyák születéskor veszettségoltást, mert az anyatej mindenféle vírust, így az oltásban található legyengített vírust is semlegesíti, tehát kb. annyit érne, mint halottnak a csók.

2012. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem veszett.

Meg kellene orvosnak mutatnod, mert a nemevés, sok alvás betegség jele lehet.

2012. jún. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 10 évben a veszettség Magyarországról csaknemhogy eltűnt, nagyon kevés vadban található már csak meg, kizárt, hogy veszett legyen egy 8 hetes picúr. Az én kutyám szája is szokott melegben habos lenni, semmi köze a veszettséghez, ha sokat liheg kicsapódik neki a nyála a szőrére, de egy-két kemikália is okozhat hasonló hatást - nem alkalmaztatok vegyszert, növévnyvédőt vagy gyomirtót ott, ahol a kutyát tartjátok? Amúgy a kavicsozás tényleg nem volt valami szuper ötlet.
2012. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

évek óta nem regisztráltak veszett kutyát az országban...

Az oltást azért nem adják be születéskor mert belehalna.

A kő evés nagyon veszélyes! barátnőm felnőtt kutyája kezdett el kavicsokat enni és elhalt a bélrendszerének egy része amit ki kellett vágni és jelenleg is szenvednek vele folyamatosan... azonnal le kell róla szoktatni!

A felsorolt tüneteknek közük nincs egyébként a veszettséghez...

2012. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kertes háznál elkerülhetetlen hogy ne tudjon bekapni 1-2 kavicsot...sajnos az összeset nem tudom felszedegetni az udvarról, ez érthető. mindenképp elviszem állatorvoshoz, ez nem kérdés! tudom h nem normális a kavicsevés. én arra voltam kiváncsi elsősorban h egy ilyen kiskutya lehet-e veszett, mivel még nincs beoltva.

köszönöm a válaszokat és mindenkinek további szép estét!

2012. jún. 26. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne hagyd felügyelet nélkül kolbászolni a kertben. 8 hetesen még amúgy is a családjával van a helye, nem lehet kivágni egyedül a vakvilágba, egy ilyen pici állatnak lételeme a falka, egyedül elvész, szüksége van rátok, hogy meglegyen az a biztonságérzete, ami majd aztán engedi normális, egészséges lelkivilágú kutyává fejlődni.

Szóval a kavicsevést szigorúan tiltsd meg neki, rakj le elé néhány szemet, és tiltsd le róla, magyarázd el neki, hogy azt baromira nem szabad megenni.

A habzó szájat amúgy okozhatta például az is, ha csak átcsúszott egy meztelencsiga az egyik kavicson, a kutya meg bekapta. Egy apró nyalástól is nagyon durva irritáció tud kialakulni ettől, pláne ha neadjisten magát a csigát találta meg a kutya. Felügyeld, és tanítsd meg rá, hogy a földön talált dolgokat nem szabad a szájába vennie, kivéve, ha te adtad oda (pl. játékok).

2012. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Biztos, hogy meg is eszi a kavicsot? Nem csak felveszi, hurculássza, és kiköpi? Ha le is nyeli őket, komoly bélelzáródás lehet a vége, és belepusztul.

A veszettség csak fertőzött állat testváladékával terjed, tehát kizárt, hogy a kutyád veszett.

2012. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!