Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutya sosem volt...

3 éves kutya sosem volt tanítva, hogy állítsam fel most a helyes rangsort? Sajnos eléggé szòfogadatlan, szerintem azt hiszi ő a főnök.

Figyelt kérdés
Nem enyém a kutya, anyukàmè,de szeretnèk segíteni neki, mert sokszor nem hallgat rà. Szeretne macskàkat,de amig nincs tekintélye a kutyval szemben, esèlytelen a dolog...

#falkavezèr kutya nevelés
2012. jún. 26. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor anyukádnak kell felállítani a rangsort, nem neked, illetve hát mindenkinek, aki a kutyával él. Olvass utána a falkavezérségnek, a Cerberos kutyaiskola weboldalán az "ebnevelde2 részben, vegyél könyveket (Cesar Millan, Jan Fennel, de NE a "hogyan neveljünk tökéletes kutyát" címűt, hanem bármelyik másikat :D Tudom, hogy vonzóan hangzik, de nem az a leginformációdúsabb :)), illetve a legjobb az lenne, ha felkeresnétek egy olyan kutyaiskolát, ahol ilyen alapokon tanítanak, kiképeznek titeket jó gazdának, sokkal egyszerűbb és hatékonyabb úgy, mint egyedül kísérletezni, aztán nem érteni, miért nem működik :)
2012. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is kutyasulit javasolnék, de nem a hagyományos fojtós- pórázrángatós típustól, az a kapcsolaton vajmi keveset javít. Esetleg egy házhozhívható kiképző is megteszi. Szerintem jóval hatékonyabb és gyorsabb fejlődést érhettek el vele, mint könyvekkel.
2012. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is néha tojnak a fejünkre, és a kisebb átvette a falkavezérséget a családban. Most hozzuk ki belőle így:

Etetés:

A táljában a kajájára tegyél pár karika kolbászt, sajtot, virslit, mindegy de "illatos" legyen, és úgy hogy lássa, a szeme láttára TE edd meg még mielőtt odaadnád neki, tehát te egyél először, mint ahogy a farkasoknál is a vezérfarkas.

Amikor kimész, bejössz egy ajtón vele, mindig Te menj ki-be előbb, s csak utánad ő.

Amikor elmész hazulról le se tojd, ne köszönj el, csak fogd a kulcsod és menj el, mintha ő ott se lenne.

Ha hazajössz, ne simogasd, észre se vedd 10 percig, tedd a dolgod, csinálj úgy mintha nem is lenne kutyád, akkor se ha felugrálna mert nálunk ez van.

Az ágyról, kanapéról löködd le. A vezérfarkas helyére nem fekhet másik farkas. De te nyugodtan néha pakolássz a kosarában, mert neked jogod van rá! Hiszen te vagy a vezér! :)

Ne akkor vidd sétálni amikor hozza a pórázt, hanem mikor lenyugodott, akkor. Tehát úgy érezze nem akkor megy mikor ő akarja, hanem mikor te.

STb... önzés a lényege az egésznek én így fogalmaznám.

Mi is most tanuljuk, mert elba...tuk őket de nagyon. :D

Ja, és Cerberos kutyasulis írás alapján, mert ez is az, az ő vezetőjüktől van a kisebb kutyusunk. :)

Canispro-tól hoztuk a kicsit.

Sok sikert!

2012. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznos a kutyasuli oldala, már elolvastam :) Ezt vajon mennyi idő alatt lehet elérni, hogy megváltozzon a rangsor?
2012. jún. 27. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg az "Egyik kutya másik nem "című kutyás sorozatot én így tanítottam meg a kutyám sok dologra ha kér valamit mint pl kutyatápot azonnal leül és kérő szemekkel néz rám.
2012. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!