Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről a kutyaviadalról mit...

Erről a kutyaviadalról mit gondoltok? (nincs benne vér, szétmarcangolt kutyák stb, nézzétek meg)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Vkbd7yMxSQc


Ez ha jól tudom japánban legális. De ezek a kutyák inkább bírkóznak,mintsem harcolnak nem?

Én eddig nem tudtam,hogy ott ilyen egy kutyaviadal,természetesen mint állatbarát undorodom a kutyaviadaloktól (tipikus game pit viadalok jutnak eszembe a szóról) ,de erről most nem tudom mi a véleményem. Ti mit gondoltok?


2012. jún. 27. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eléggé gáz... de ha azt vesszük hogy "betanítani" a kutyát arra hogyha mással össze kap akkor ne ölje meg ne legyen vér benne.. magyarul egy szimpla birkózás legyen. DE azért még így is katasztrófa hogy ez van a kutyákkal mi közbe nem ezt kéne velük csinálni..
2012. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is undorító.Ha valami komoly baja lesz valamelyiknek akkor el se tud menekülni és eleve be vannak zárva
2012. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem azért vannak kétes érzéseim,mert ez játéknak tűnik nekem,semmilyen agressziót nem látok.

Meg a kutyákon látszik,hogy szépek,egészségesek,jól vannak tartva.

Az én kutyám a futtatón is ugyanígy játszott-birkózott más kutyákkal.

2012. jún. 27. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Ebben nem láttam semmi viadalszerűt. Az a fél, amelyik a domináns pozíciót vehette fel, folyamatosan csóválta a farkát, a megadó pedig próbált feltörni és megfordítani a helyzetet - ha sikerült, ő csóválta a farkát. Szerintem itt a kutyák inkább dominanciajátéknak tekintik ezt, nem öldöklésnek.

Nem mondom, hogy számomra ez szimpatikus, mert bezárni két kutyát és nézni, ahogy megpróbálja valamelyik átvenni a vezetést és ezen nevetni - szánalmas. Sekélyes, embertelen szórakozás. De az tény, hogy ha választani kell, inkább ez, mint a hagyományos, vérengzős viadal.

2012. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

szerintem aki ilyen célból tart kutyát, vagy bármilyen állatot, az egy aberrált állat!!!!!!És őket kéne szétveretni!!!!

Nekem teljesen mindegy, hogy folyik e a vér vagy sem!!

2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
És ebből hogy döntik el, hogy ki a győztes? Szerintem volt ez durvább is :(, csak az már nincs a videón.
2012. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen abban lehet valami,hogy sekélyes szórakozás,egyetértek.Állatkínzásnak nem nevezném.

Durvább biztos nem lett,ennek nagy múltja van japánban,és ha harap valamelyik kutya(nem fog),akkor rögtön kizárják a versenyből.olyan mint a pankráció,vagy bikaviadal,családsotúl járnak rá az emberek. Ettől függetlenül hülyeség,ebben igazatok van

2012. jún. 27. 10:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja,a győztes fél nem tudom mi alapján kerül ki,ennyire nem olvastam utána,lehet ,hogy megadott idő áll rendelkezésre,és amelyik többször kerekedik felül,vagy valamilyen pontozásos rendszer lehet,ezt már passzolom
2012. jún. 27. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyaviadal sehogy sem eltűrhető.Akár lesz bajuk a kutyáknak,akár nem én még mindig nem tartom jó dolognak.
2012. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tosa inu-k. Gyakorlatilag a szumo szabályai szerint kell küzdeni a két kutyának. Amelyik kutya harap azt azonnal kiveszik a tenyészállományból. Vér nem folyhat. Itt van a kép amikor teljes díszben van a kutya.

[link]

2012. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!