Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált kutyusba találtam 1...

Talált kutyusba találtam 1 bolhát. Akkor van benne több is?

Figyelt kérdés

Találtam ma egy kutyust.

Haza hoztam megfürdettem megetettem.


Átnéztem a bundiját szép fehér a bőre, viszont találtam benne 1 db bolhát a hasijánál. Kézzel kitudtam szedni és megöltem.

bolha nyakörv mennyiben segít ?


2012. jún. 27. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, van már rajta csepp bolha ellen. Azt a bolhát az utcán szedhette össze. Jobban jársz egy spotonnal rá. És plakátold ki, hogy találtad.
2012. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahol 1 bolha van, ott van több is. Nézd meg a nyakánál,a fején, és a fenekénél.Egyelőre jó a bolha nyakörv is.
2012. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egy bolha volt benne valószínűleg több is van.Én a cseppet ajánlom a bolhanyakörv helyett.
2012. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jobban átnéztem tényleg van benne több is....

hol kapok ilyen cseppet és mi a neve a cseppnek?

2012. jún. 27. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akármelyik "állatos" boltba találsz cseppet,még a legkisebbekben is sok fajta csepp van: [link]
2012. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mielőtt ráteszel cseppet, vagy kullancsnyakörvet, előtte mindenképp fürdesd meg Neostomosan-os oldattal.

Állatpatikában tudsz venni, 1 ampulla 400-500 forint körül van. Én az 5 kilós kutyámra egy ampullával használtam, 1 ampullát 1-másfél liter vízzel kell higítani.

Azonnal kiöli a bolhákat. Negyed órán át kell locsolgatni ezzel a cuccal a kutyát (én lavórba állítottam), és utána nem kell lemosni.

5 nap múlva meg kell ismételni, mert a kifejlett bolhák lerakják a petéiket, és azok 5 nap után kelnek ki. Azokat is ki kell írtani egy ilyen fürdetéssel, utána már nem lesz gond.

utána mehet rá a csepp.

2012. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell negyedórát locsolni. Az a lényeg, elérje a bőrét a folyadék. Utána rajta kell megszáradnia.
2012. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én kádba tudom fürdetni csak.

akkor 15 percig locsoljam le ezzel a lötyivel és utána ne mossam le? csak kiveszem a kádból és ennyi? ne is törőljem meg?

2012. jún. 27. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Én lavort tettem a kádba anno. Abba belefolyt a locsolt folyadék a kutyáról, így újra rá tudtam öntögetni. Az a lényeg, a bőre is teljesen nedvesedjen át. Utána úgyis megrázza magát. Ebben a melegben hamar megszárad.
2012. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!