Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak állandóan csipa...

A kutyámnak állandóan csipa van a szemében, mit tegyek, hogy ne csipásodjon?

Figyelt kérdés
Pedig mindig kipiszkálom a fülével, mert nekem azt mondták, hogy csak a fülével szabad kipiszkálni!
2007. aug. 17. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok, de ilyen butaságot, hogy a fülvével kell kipiszkálni... még nem hallottam. Akkor mi van a rövidebb fülű kutyákkal,. vagy akiknek csonkolták a fülét?

Amúgy a csipásodás teljesen normális és nem tudsz és nem is kell ellene semmit sem tenni, de kimoshatod neki benedvesített vattakoronggal vagy valami hasonlóval reggelente. Úgy, mint ahogy Neked is csipás lesz a szemed reggelre és bárki másnak is, kutyáknál, macskáknál is normális.

2007. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kutyakozmetikus vagyok!:))Ha hosszú szörű a kutyád,akkor nyirasd ki rendszeresen a szeme körül a szőrt,hogy ne lógjon bele és a legkevésbé irritálja a nyálkahártyát!De ha rövidszörű,akkor marad a szemtörölgetés!Lehet erre kapni külön szert állatkereskedésbe,de jó otthon a kamillás törölgetés is!:)
2007. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En bórvizet veszek a gyogyszertarban es azzal szoktam kitôrôlni a kutya szemet
2007. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
3%
Nekem sharpejom van,neki is mindig csipas volt a szeme,torolgettem neki bor vizzel meg kamilassal is,de nem segitett,oszt elvittem dokihoz.az volt a gond hogy a szemenel a bor ralogott a szemere de csak egy kicsit,de meg kellet operalni,kivagtak a borbol egy milimetert,oszt azota rendben van.
2007. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Te nem csipásodsz? Ha igen akkor gondolom érted, hogy a kutya is csipásodhat. Ha nem vagy csipás, akkor tedd ugyanazt a kutyával amit magaddal.
2007. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
hát aki azt írta utoljára hogy te is csipásodsz az elég nagy birka már bocs. a kutyánál nem természetes ha nagyon csipás mert vmi van akkor a szemével. én kaptam az állatorvostól egy nagyon jó szemcseppet(igaz nem volt túl olcsó)ami 2 nap alatt rendbetette a szemét azt mondták huzatot kapott bár nem tudom hol de azóta eltelt pár hónap és nincs semmi gond. először próbáltam kamillateával de az nem vált be.az enyém tiacil cseppet kapott a gyártó a virbac.
2007. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!