Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Milyen kutyát ajánlotok terápiás célra?

Figyelt kérdés

Közepes testű (~18-26kg) kutyát szeretnék terápiás célra.

Elég sportos vagyok. Szeretek nagyokat sétálni a kutyákkal (van már kutyám). Intelligens kutyát szeretnék aki alkalmas terápiás kutyának :)

Melyik fajtát ajánlanátok?(ha lehet ne a labit vagy a goldit mondjátok mert azokat tudom sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy nem szeretem a tömeg kutyákat, viszont ha nem találok más fajtát akkor egy goldim lesz :))


2012. jún. 28. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
A csivava nagyon jó, bocsi h kis tetsűt mondtam.
2012. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Leonberger! Igaz ugyan, hogy inkább nagytestű, de szerintem nagyon "melegszívű" állat =)

Nekem is volt egy, mindig neki sírtam el a bánatomatz, ő meg jött "vigasztalni" :D

2012. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban goldenre és labradorra gondol mindenki, ha terápiás kutyáról esik szó, de ha jól tudom sok más fajtából is lehet terápiás kutya, ha az egyed olyan és a megfelelő tanitást kapja. Ami biztos, hogy en személyesen ismerek olyan alapitványt, ahol Border Collie és Leonbergi kutya is dolgozik, gyerekekkel foglalkoznak.Sőt, egy keverék kutyus is dolgozik velük, ha jól emlékszem.
2012. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Belga juhászokkal (tervueren) is terápiáznak, sőt, pitbullal is, igazából tényleg a jelleme meg a képzése fontos a kutyának, nem a fajtája. Egy tökéletes golden alomból is kiválaszthatsz olyan egyedet, ami mindenre alkalmas, csak terápiás kutyának nem, és menhelyen is találhatsz perfekt terápiás kutyát :)
2012. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
shar pei
2012. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 morsi77 válasza:
német dog :)
2012. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hovarju ***** válasza:

Airadale terrier.

Igazán ritka fajta. És alkalmas az ilyen feladatra.

2012. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
magyar vizsla,spániel nekem az ismerősömnek ilyen terápiás kutyái vannak.
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Airedale tényleg jó és van is terápiás, az egyik kennelben segítő erdiket tenyésztenek.Közepes ,sportos,kint i bent is tartható ,és nagyon viccesek
2012. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!