Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek a kutyájába...

Volt már valakinek a kutyájában toklász?

Figyelt kérdés

Valakinek a kutyájába találtak már ilyet?

Az a gyanúm, hogy a kutyám fülébe az van. :(

Nem biztos, de 2 napja lelógatja, és vakarja. De én próbáltam nézni, de semmit nem találok. Kertes házba lakunk, kinti-benti kutyák, előfordulhat sajnos, hiába nyírünk füvet rendesen, meg ápoljuk.

Akinek orvos nézte, szedte ki, hogy történt és volt valami utókezelés?


2012. jún. 28. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Du-n viszem orvoshoz, csak hátha valaki tud valami okosat mondani.
2012. jún. 28. 12:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutya lábában volt, mi sem láttunk semmit a szőrtől, elég apró lyukon képes bemenni. Csak annyit láttunk, hogy nyalja a lábát a kutya veszettül. Aztán doki lenyírta a szőrét, megtalálta a lyukat, és ott is fogta műteni a kutyát.
2012. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Műteni is kellett?

Szerencsére még ilyen nem volt eddig, de azt hittem, hogy kiszedi, és utána még esetleg kenegetni kell valamivel.

Ha az lenne a fülébe, akkor hogy tudja megoldani vajon? El is kell altatni majd? Mert ott a fülébe azért elég zavaró lehet a kutyának, ha próbálja kivágni neki.

2012. jún. 28. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
SZia! Az boxosom fülében is volt már toklász, és, hát nagyon megszenvedtünk vele, annak elleneére, hogy miután belement a fülébe, rá fél órára már ott is voltam vele a dokinál! Ilyen rövid idő alatt annyira mélyre "belemászott" a hallójáratába, hogy szabad szemmel nem is láttam. Kb. 10 perc volt, amíg a doki kiszedte neki, de iszonyatosan ellenkezett szegénykém!:( Azt hiszem, kb. 3000 Ft-ot fizettem, és kapott valamilyen fertőtlenítő folyadékot is a fülébe. Semmilyen utókezelésre nem kellett mennünk. Azóta nem hagyom, hogy kiszáradt fűben fetrengjen!
2012. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Enyém is szeret hemperegni, ráadásul vasárnap volt fűnyírás, bár összeszoktuk gereblyézni, de minden szálat ugye nem tud az ember összeszedni.

Hát bízom benne, hogy nem vártam túl sokat, hogy elvigyem dokihoz. (Pedig én ha valami baja van és rendelés sincs, általában telefonon bekéreckedek) De próbáltam nézni, kicsit megmosni neki, nem e csak koszos volt. Meg nem folyamatosan egész nap vakarja, hanem így néha rájön, akkor lelógatja kicsit, aztán vissza.

De du-n kiderül biztosra, remélem megússzuk minden probléma nélkül. :)

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 28. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tartja féloldalasan a fejét? Szagoltad a fülét? Ha gyulladás, akkor büdös is lehet és akkor biztosan kell a kezelés, nem múlik el magától, illetve nagyon fájdalmas is a kutyának.

Majd megirod mit mondott az orvos?

2012. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A fejét nem tartja féloldalasan. Konkrétan a fülét nem szagoltam, de néztem a fülét, szerintem megéreztem volna, mert elég érzékeny vagyok a szagokra.

Persze megírom, lassan indulok haza, és rögtön megyünk is.

2012. jún. 28. 15:00
 8/8 A kérdező kommentje:

Megjártuk az orvost. Toklász volt a füle végébe. :(

De szerencsére még időbe elkaptuk, és így "csak" ki kellett szedni. Meg feltúrni az udvart, és összeszedni. :)

Bár szegénykém miközbe az orvos próbálta volna a fülébe keresni, kicsit bepánikolt, hogy próbáltuk lefogni is, meg fülét piszkálták, így egy el kellett bódítani, de legalább rendesen ki lett szedve.

Mesélte az orvos, hogy egy kutyát idén már a 4. alkalommal vitték toklásszal a testébe. Egy másiknál meg a mancsánál ment bele, és valahol a fenekénél vették ki. :(

Nagyon kell vigyázni ezzel a hülye fűvel.


Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 28. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!