Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakölyök és macska elkaphat...

Kutyakölyök és macska elkaphatnak egymástól bármit? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Utcáról hoznánk haza egy kis szukát, itthon már van két macskánk (egy 8 és egy két éves keverék ivartalanított nőstény). A nagyobbik macs oltásairól semmit sem tudok (költözés előtt állunk, a nagyobb cica az anyósomé), a kicsi fél évente "jár" dokihoz, viszont oltásai nincsenek, annyira szobamacska, hogy a doki azt mondta, felesleges lenne (csak a másik macskával, meg a tisztaságmániás szomszéd szupersteril magyar vizslájával találkozik). Mindkét macs rendszeresen féregtelenítve van, bolháik, egyéb élősködőik sincsenek.

A kiskutya már más tészta. 8-10 hetes lehet, nulla oltással, nulla orvosi ellátással, jelenleg egy hajléktalannál van, mert egyik éjjel bedobták hozzá a sátorba. Lehet (sőt, valljuk be, valószínű), hogy bolhás és/vagy férges, Isten se tudja, milyen élősködők lehetnek szegénykén.


A kérdéseim:


Ha befogadjuk a kutyust, érdemes - gondolom - még aznap megfürdetni a bolhák miatt, plusz szükség van egy bolhanyakörvre/cseppre is. Ha meg is fürdetem amikor megjön, van esélye, hogy marad rajta bolha, ami átmászhat a többiekbe (nagyon megjártuk, amikor a kismacska érkezett, nem túl jó körülmények közül, full bolhásan...), illetve kéne a macskákra is nyakörv/csepp (jó lenne, ha tudnátok ajánlani ilyesmit, a kicsi bőre annyira érzékeny, hogy bármilyen vegyszer kimarja, hullik a szőre, stb., a múltkor is vízzel kellett megoldanunk a bolhairtást)?


Ha a kölyöknek nincsenek oltásai, mikor, milyen sorrendben kell pótolni őket? Ilyenkor is meg kell tartani az oltások közti szüneteket, ergo az egész oltási programja eltolódik két-három hónappal?


Sétáltathatom egyáltalán (a pelenkának nem vagyok híve, és nem akarom még hetekre a lakásba zárni)?


Más (oltott, féregtelenített, makk egészséges) kutyákkal találkozhat/játszhat (az említett vizslát elég gyakran sétáltatjuk, mivel a gazdája sajnos nagyon sokat dolgozik, így közel elkerülhetetlen lenne, hogy találkozzanak)?


Milyen tápot ajánlanátok?


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm, ha elolvastad, azt meg még jobban, ha válaszolsz is! :)



2012. jún. 28. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a cicáid féregtelenítve vannak, azt nem kaphatják el. Bolhát már inkább. Amúgy is érdemes ebben a száraz meleg időben bolha ellen védekezni. Kiskuttyot hazaviszed, azonnal Neostomosanos vízzel beáztatod. Utána érdemes a dokihoz menni vele. Ő ad féreghajtót és akár bolha elleni cseppet, amit két nap múlva rá teszel. Oltást majd doki megmondja. Lelkiismeretes orvos totál átvizsgálja a kutyát, mielőtt beoltja.

Sok örömet és kevés gondot kívánok a kiskutyádhoz!

2012. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) A bolhanyakörvre nem jut eszedbe valami kevésbé vegyszeres alternatíva? Amikor utoljára nyakörvet kapott a kismacs, pár nap alatt teljesen kihullott a szőre, problémás volt az ivartalanítása is (idióta dokit fogtunk ki), nem akarom több traumának kitenni szegényt...
2012. jún. 28. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég ritka, hogy nyakörvre allergiás lenne az állat, de előfordul. Én mindig is spotont használtam a maccsaimra. Nyakörvet hagytak már el, de cseppet soha :))

Az alternatív védekezéssel az a baj, gyengének bizonyul a legtöbb esetben. Vannak készítmények, amelyek növényekből lettek összeállítva. Próbát megér.

2012. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon más baja nem lehetett akkoriban, hétfőn felkerült a nyakörv, péntekre félig kopasz volt a macska nyaka :/ nem bizonyított, hogy a nyakörvre reagált, de csak ott hullott a szőre, más tünete nem volt, amint levettem, elkezdett visszanőni, és azóta egyszer sem történt ilyen, a spotonnal már próbálkozni sem mertem, de nem tudom, ugyanaz-e a két cucc (mármint ami a nyakörvben és a spotonban van), és még ha hasonlók is, másképp reagálna-e a spotonra. Szerinted érdemes lenne a cicákat is féreghajtózni az ebbel együtt a biztonság kedvéért?
2012. jún. 28. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Eléggé egyértelműek voltak a jelek a nyakörvre. Tudni kellene annak a hatóanyagát és akkor más hatóanyagú szerrel kell próbálkozni.

Ha hazahozod a kutyát és szinte azonnal féreghajtózod, kicsi a lehetősége, hogy a cicák is férgesek lennének tőle. Persze, a székletet azonnal el kell tüntetni. Ha nem mostanában voltak a cicák féreghajtóval kezelve, akkor az a biztonságos, ha kapnak ők is.

2012. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Idén már kaptak egyszer féreghajtót, de halvány gőzöm sincs, mikor (elég sűrű ez az év :)). Lehet belőle baj, ha mondjuk még csak másfél-két hónapja volt az utolsó?
2012. jún. 28. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle baj. Van, aki havonta nyomja beléjük. Igaz, az már nem igazán jó, de egyszeri alkalom nem okoz gondot.
2012. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!