Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most szaporítás vagy...

Ez most szaporítás vagy tenyésztés?

Figyelt kérdés
Ha valaki vesz a tenyésztőtől egy gyönyörű kan kutyát és egy másik alomból egy gyönyörű szuka kutyát(akik "kiegyensúlyozzák" egymást) és kiállításokra viszi őket.Megegyez a tenyésztővel,és ha kölykök születnek a megfelelő helyet biztosítja nekik,majd a tenyésztő adja el törzskönyvesen a kutyákat.Ez most szaporítás vagy tenyésztés?Természetesen ez csak feltételezés,szóval nem fog megtörténni.Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 28. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tenyésztés.
2012. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
itt találsz egy táblázatot hogy mi a szaporító és mi a tenyésztő... bár szerintem a leirt elképzelésed nem éppen kivitelezhető
2012. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

jah a link lemaradt:

[link]

2012. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem számít szaporításnak. Minden tenyésztő valahogy így kezdi. :)
2012. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ez tenyésztés mivel szűrt, kiállítási eredményekkel rendelkező törzskönyves kutyáktól törzskönyves (!!!) kölykök születnek.

2012. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Ha felelősségteljesen csinálják, és a kutyák érdekeit helyezik előtérbe minden téren a döntéseiknél, akkor tenyésztés, ha nem, akkor szaporítás, ilyen egyszerű.
2012. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

7. nem ilyen egyszerű azért a tenyésztés és a szaporítás közti különbség ;)

Lehet szeretetteljesen is szaporítani...

2012. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na most, ha egy almot hoz le a két állattól, akkor esetleg lehet tenyésztésnek hívni. De ha ontani kezdi az almokat ugyanattól a két kutyától, na az simán szaporítás. A tenyésztő csak tk-es, szűrt kutyáktól hoz le almokat, de attól még, hogy valaki tk-es és szűrt kutyákat fedeztet, még nem lesz tenyésztő. Ahhoz annál egy kicsit több kell.
2012. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy szereti őket, hanem hogy az ő érdekükben cselekszik. A szememben a kettő nem ugyanaz :) A felelősségteljesség nálam ott kezdődik, hogy utánanézek, hogy mivel ártok és mivel nem. A kutyák érdekeinek előtérbe helyezése pedig az, hogy mindig a számukra legjobb megoldást választom.
2012. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!