Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet csendes tüzelés? Lehet...

Lehet csendes tüzelés? Lehet vemhes már a kutya?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy 2 év körüli szuka kutya. Már voltak kölykei, észrevenni az emlőin. Gazdája vagyok körülbelül 2 hónapja. A régi gazda azt mondta, hogy februárban tüzelt. Tüzelés jelét nem vettem észre, nem vérzett. Mivel már fialt, így a duzzadt péraajkra sem lehetett hagyakozni. A mai nap észrevettem, hogy a kan kutyám folyamatosan nyalogatja a nyakát, kedveskedik neki. Estefelé kicsit külön voltak zárva. Amikor kiengedtem a kant, ráugrott a szukára, és párzani akart. A szuka hirtelen rámordult, és kicsit összekaptak. Nos én nem akarok kölyköket, külön akarom őket tartani, amikor tüzel a szuka. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e már olyan, hogy a kan már befedezte a szukát? Másik kérdésem: Ez a csendes tüzelés?

Előre is köszönöm a segítséget.



2012. jún. 28. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
elhajtja a szuka, de valószinűleg hamarosan tüzelni fog, azt érzi a kan.
2012. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz kölyköket, akkor legegyszerűbb, ha ivartalaníttatod a szukát. Sok kellemetlenségtől, és véletlen almoktól kíméled meg magad.


Egyébként ha februárban tüzelt a szuka, akkor elvileg augusztusban fog legközelebb, de a két tüzelés közötti időszak 4-10 hónap között változhat.


Csendes tüzelés előfordulhat, bár ritka, de az ilyen tüzeléskor is képesek párzani a kutyák, és lehet alom.


Éppen emiatt, szerintem inkább egyszer essetek túl az ivartalanításon, mint a sorozatos különzárás esetleges hibájaként, egy alom kölyökről kelljen gondoskodnod.

2012. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Februárban tüzelt, tehát még nem lenne aktuális, ált. 6 hónap telik el 2 tüzelés között, augusztusban várható.

Duzzadt a pérája, az viszont nem az elléstől van, hiszen az visszahúzódik szépen, csakúgy, mint nálunk, nőknél sem marad akkora, mint szülésnél, jól is néznénk ki:)

Lehet, hogy megzavarta a gazdicsere és hamarabb fog tüzelni, vagy már tüzel is, csak szépen takarítja magát, és nem veszed észre. Morog ha még nem veszi fel a kant, de morog akkor is, ha már nem veszi fel.Simán befedezhette a kanod már.

2012. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neki nincs visszahúzódva (2 hónapja van nálam, azóta ilyen), és állításuk szerint még októberben fialt.
2012. jún. 29. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó minden évben elletni egy kutyát (már elletni sem, nemhogy folyamatosan.) teljesen tönremegy a szervezete.

Ivartalanítasd ki .. ne szaporits.

2012. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztosan félreolvastál valamit, mert itt senki nem akar kutyát elletni.
2012. jún. 29. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!