Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy fajtiszta kölyökkutyát...

Ha egy fajtiszta kölyökkutyát veszek, vagy ha menhelyről fogadok örökbe egy kb.6 éves nagyon félénk, tartózkodó kutyát, akkor ugyanúgy ragaszkodni fog mindkettő hozzám?

Figyelt kérdés

És ugyanúgy el lehet mindkettőt vinni kutyasuliba + agilityzni? Vagy a menhelyit már nem lehet ilyenre tanítani?


Mert én örökbe szeretnék fogadni egyet, csak előtte tudni szeretném, hogy ugyanolyan lesz-e, mintha kiskorába vettem volna. Meg azt a kutyát, amelyiket el szeretném hozni a menhelyről bántották, ezért félénk. Valaha el fog múlni a félelme, vagy nem felejt? És így hogy vigyem kutyasuliba? ott is félni fog


2012. jún. 29. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit a menhelyről hozol az is fajtiszta lesz :-)


Egy 6 éves kutyából is lehet jó kutyát csinálni. Az biztos, hogy nehezebb ha szocializálatlan , félénk kutyáról van szó.

Ragaszkodni teljes mértékben fog hozzád, de következetesnek kell lenned. A menhelyeken is vannak kölyök kutyák , azok még fiatalok ha nem érte őket sok trauma könnyebben kezelhetők!

2012. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2012. jún. 29. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi nagyon fog ragaszkodni, az biztos. Ha onnét fogadnál be, akkor szerintem látogass el a menhelyre és beszéld meg az ottani önkéntesekkel, hogy mit szeretnél. Meséld el, hogy milyen kutyát szeretnél és milyen körülmények között tudnád tartani. Az önkéntesek ismerik az ottani kutyákat, tudsz velük beszélgetni róluk, sokat számít az ő tapasztalatuk. Van arra lehetőség, hogy a kiválasztott kutyát látogasd és fokozatosan megismerkedj vele, sétáltasd. Így pár alkalom után szerintem el tudod dönteni, hogy örökbe akarod-e fogadni, hogy egymáshoz valók vagytok-e. Sok sikert!
2012. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A félénk kutyához sok türelem kell. El fog múlni a félelme, de időbe telik, fél év-1 év is lehet. Akkor érdemes kutyasuliba vinni, amikor már tökéletesen bízik benned, összeszoktatok, fél év.
2012. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!!
2012. jún. 29. 14:48
 6/7 anonim válasza:
100%

Persze, ragaszkodna hozzád a 6 éves kutya is!

Szép dolog menhelyről kihozni kutyát! Ha jó tenyésztőtől nem tudsz vásárolni, akkor inkább menhelyről válassz egyet, minthogy a szaporítókat pénzeld :)

2012. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én minden féleképpen menhelyről fogok kutyát hozni :) csak az érdekelt, hogy ugyanúgy ragaszkodni fog-e, mint egy kölyökként vásárolt kutya, de most már kaptam válaszokat, így tudom, hogy igen :)

mégegyszer köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! :)

2012. jún. 30. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!