Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rágja a kerítést....

A kutyám rágja a kerítést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyunk itthon, szétrágja a kerítést, akkora lyukakat rág, amin a kisebb kutyám kimegy. Ezzel nincs nagy baj, mert kimegy, aztán ül a kapu előtt, de mégsem örülök neki, és a kerítés is egyre fogy... Sosem láttam még rágás közben, csak a lyukakat. Csak akkor rág, ha nem vagyunk itthon. Hogy tudnám leszoktatni róla? Mást is rongál egyébként, ha egyedül van, de főleg a kerítést. Minden pillanatban nem lehet vele valaki. Mit csináljak?

2012. jún. 29. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Unatkozik. Mi van neki rágni való kint? Ami az övé? Mennyi idős a kutyád?
2012. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Le van mozgatva rendesen? Ki kellene jól fárasztani és akkor nem lesz kedve rágcsálni.Adj neki olyan játékot amit rághat,sétálj vele sokat,taníts neki trükköket és akkor abba fogja hagyni a rongálást.
2012. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1 éves körül van, pontosan nem tudni, talált kutya. Amikor megérkezett, voltak kint velőscsontok, de nagyon durván összevesznek rajta a másik kutyámmal, ezért beszedtük. Féltem. A rágós kutyus valami hatalmas amstaff keverék, a másik középtermetű, szerintem nagyjából mindenféle van benne, szintén talált, de ő sokkal régebben itt van. Az amstaff úgy játszik vele mint egy kisbárány, tűri, hogy ledöntse, de ha csontról, vagy egyéb játékról van szó, úgy rámászik, hogy a másik még miután otthagyta is 2 percig a hátán fekszik és nyüszít, és nem mer felállni.

Mozgatni mozgatom. Nagy a kert, minden nap legalább kétszer, de van amikor többször is annyit rohangászok vele, hogy kidőljön, és akkor már nem is nagyon áll fel egy darabig. Sétálni nem nagyon szoktam vinni, ez megint egy nagy probléma, mert 10 felé húz, ha megfordulok vele, és elindulok a másik irányba, megintcsak húz, nem nagyon bírok vele, a családom többi tagja pedig nem segít. Ülni és feküdni tud. Többre azért nem tanítottam, mert bármit akarok vele csinálni, a másik odajön, féltékenykedik, majd játszani kezdenek, próbáltam, hogy elzárom, akkor a kerítés mellet nyüszögnek egymásnak, nem tudom magamra hívni a figyelmét... Na, most több problémát is leírtam, örülök, ha érkeznének megoldások. Kérlek ne szóljatok le, tudom, hogy nem egy jól nevelt kutya, de talán változtatni akarok ezen, ha felteszek egy kérdést, és csak nemrég van itt. Továbbadni nem akarom, a másik már elveszítette egy társát, akkor egész nap feküdt, alig evett, végre megint él. Nagyon örülök, ha valaki végigolvasta, kérlek válaszoljatok!

2012. jún. 29. 20:17
 4/17 anonim ***** válasza:
Jobban le kéne fárasztani, illetve legrosszabb esetben vehetsz valamiféle csípős paprika aromát (nem tudom, van-e ilyen), vagy (ha nincs ilyen), a tescoban (nyilván máshol is, én ott szoktam vásárolni) lehet venni pokoltűz, vulkán és hasonló fantázianevű rohadt csípős paprikát (szárítva, adagolóban), abból egy fél csomagot beáztathatnál sima vízzel egy éjszakára egy (jól kimosott) ablakmosó spricnibe, aztán azzal reggel telefújhatnád a kerítés alját (vagy ahol rágni szokta). A víz egy idő után leszárad, de az íz szerintem megmarad, és ha így van, örök emlék lesz a rágcsálótoknak :D
2012. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Valós megoldást szeretnék a problémára, és van vagy 50 m kerítésünk, nem csak alul rág, hanem szinte mindenhol, ennyit nem szeretnék paprikával kenegetni.
2012. jún. 29. 20:28
 6/17 anonim ***** válasza:
B lehetőség: le kell nevelni erről az iszonyú zsákmányféltésről (ami, ha staff, nem lesz egyszerű feladat), akkor mehet ki a csont a kertbe és nincs több probléma
2012. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom róla lenevelni? Nem érdekel, hogy nehéz lesz, amikor hazahoztam, tudtam, hogy nehéz lesz, de már szeretném megoldani, mert örökké ideges vagyok miatta.
2012. jún. 29. 20:38
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként általában ő akarja elvenni a kisebb csontját, és ha ezt megtagadja, akkor kezdődik az idegbaj.
2012. jún. 29. 20:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Etetésnél nincsenek gondjaitok? Gondolok itt kajaféltésre, morgásra, másik kajájának elevésére. Táp egész nap van előtte, vagy adott időpontban kapja meg? Minden játékkal ilyen, vagy a csont a "kritikus pont"? A kisebbet bántja is, vagy csak durván dominál?
2012. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kajánál kint vagyok, akkor békén hagyja. Ha nem. akkor is vagy odamegy, és egy tálból esznek, vagy helyet cserélnek. Tápot mindig este kap, de van, hogy anyukám kirak valami kaját napközben, amit nem szoktak azonnal megenni, így van, hogy egész nap van kaja. Labdával is ez megy, nem csak a csonttal. Nem tudom, mit értesz bántás alatt, fizikai kárt nem okoz neki, többnyire a kicsi háton, a nagy föléáll, és morog, a kicsi meg visít, harapdálják egymást, de olyan sosem volt, hogy vérzett volna az egyik, vagy valami.
2012. jún. 29. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!