Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent lehet róla tudni?...

Mi mindent lehet róla tudni? (többi lent)

Figyelt kérdés

1hét múlva megkapom a havanesem:$ szeretnék jó gazdi lenni! mi mindent kell erről a fajtáról tudni? már nagyon sokat utána olvastam a neten,saját tapasztalatra/tudásra lennék még kiváncsi.

jah és még ezután hogy 9hetesen nem késő még elhozni?



2012. jún. 29. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Nem bizony, épp így az ideális elhozni. 8 hetes kora előtt nem is lenne szabad elválasztani az anyukájától, sőt van aki csak 12 hetesen adja oda.
2012. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 VBeata81 ***** válasza:

Pont megfelelő kor. A havaneseről leginkább azt kell tudni, hogy nagyon igényli az ember társaságát. Persze otthon lehet hagyni, de ha otthon vagy, mindenhova követ, folyton körülötted sertepertél, aludni is a közeledben szeret. Én nagyon szeretem ezt benne. :)) Fontos, hogy normális kutyaként neveld, mert nem öleb! Úgyanúgy tanítsd, fegyelmezd, mint egy nagy kutyát, és legyen lehetősége más kutyákkal együtt lenni.

A legtöbben sajnos teljesen lenyíratják a kutyát, ami kár, mert ez hosszúszőrű fajta. Persze nem kell teljes szőrben tartani, de feltétlenül megkopasztani sem. Viszont a bundája könnyen csomósodik, rendszeresen fésülni kell, és 1- 1,5 havonta fürdetni.

Sok örömet kívánok a kutyusodhoz! :)

2012. jún. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!