Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom nagyon öreg. Úgy néz...

Kutyusom nagyon öreg. Úgy néz ki már bármikor átmehet a szivárványhídon. Mit tegyek, hogy jobb legyen neki?

Figyelt kérdés
14,5 éves. Az utóbbi időben rengeteget romlott az állapota. Süket lett, állandóan velünk szeretne lenni, mindenhová követ minket. A lakásba soha nem jött be (puli), saját magának szabta ezt a határt, de mostanában mindig bejött és itt kóválygott. Ma reggelre pedig nagyon rosszul lett. Elbújt mindenfelé, nem találta a helyét, alig tudott menni, csak feküdt és rengeteget ivott. Aztán kis erőre kapott, fél órája sikerült belekönyörögnöm egy fél főtt csirkemellet, mást nem volt hajlandó megenni. Látszólag rosszul érzi magát, sokszor megbotlik, összeesik, megszédül. Próbálok vele lenni és figyelni rá, de nekem is van dolgom napközben. :( Mit tegyek, hogy kicsit jobb legyen neki, ha hamarosan el is megy? Nagyon sajnálom, ma már többször sírtam miatta, mert láttam, hogy milyen szomorú és jól esik neki, ha vele vagyok. :(
2012. jún. 29. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvosnak kellene megmutatni. Talán egy erősítő szuri, infúzió még segítene neki.
2012. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kutya nem nyafog, így nem tudhatjuk, vannak-e fájdalmai, mennyire szenved.

Az eutanázia az állattartásban nagyon helyeselhető intézmény. Én a mi világunkban is helyeselném, akkor is, amikor magamról lenne szó. A szenvedéssel teli élet semmit sem ér. Akár állatról, akár emberről van szó. Így gondolom.

2012. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz. Legyetek vele annyit amennyit csak tudtok. Engedjétek be a házba is akár. Hagyjátok,hogy hagy legyen veletek és,hogy annyit pihenjen,igyon és egyen amennyit csak akar. Ne erőltessétek se játékra se semmire. Ha el kell mennie akkor legalább az utolsó napokat töltsétek boldogan együtt.
2012. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Abban az esetben ha úgy döntenétek, hogy elaltatjátok, inkább hívjátok ki a dokit, hogy háznál csinálja meg. Így a kutyusnak is könnyebb lesz, ismert környezetben, nem pedig a rideg rendelőben.
2012. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem fogjuk elaltatni. Megadom neki az esélyt arra, hogy addig éljen, ameddig csak akar és tud. Ha el kell mennie, majd elmegy magától. Ki tudja, lehet, majd felerősödik és sokáig velünk lesz még. Soha nem bocsátanám meg magamnak, ha elaltatná az orvos. :(


Nagyon sokat vele vagyok, de hagyom pihenni is. Most is alszik szegénykém, előbb láttam, hogy rosszat álmodhatott, mert remegett, aztán felkelt, felemelte a fejét és körbenézett. Aztán odamentem hozzá, és megnyugodott. Játékra nagyon rég óta nem hívom, igazából vele annyira nem is lehetett játszani, mert ő inkább komoly viselkedésű kutya volt. Persze azért játszottunk sokat együtt. Vele nőttem fel, 8 éves koromban hozta apukám haza, azóta velem van. Nagyon nehéz lesz tőle elszakadni. :( El se merek aludni, mert félek, hogy holnap már nem lesz velünk. :(

2012. jún. 29. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsd el, hogy idős kutyának is lehet olyan betegsége, amiből meggyógyulhat és nem tartozik az általános állapotához. Szóval nehogy úgy járj, hogy a kutya beteg és meggyógyulhatna, de az idős korára fogjátok és nem kezeltetitek és azért pusztul el. Egy lázmérés nem ártana, nézd meg a vizeletét, nem véres, sötét-e. Ha pl. kullancstól lenne beteg, egy gyors kezelés megmentheti, de ha az öregségre fogják, biztosan belehal. Nagyon nehéz elkülöníteni. Én sokszor rágódok az öreg kutyusomon, nem jól volt, de az orvos nem kezelte, a daganataira fogta a dolgot, de a kutyának akkor már 8 éve voltak csomók a bőrén, szóval csak sok év után kezdtem gondolkozni, mert félrediagnosztizálta a kutyusomat, hogy mi van ha akkor is tévedett? És mi van ha valami múló betegsége volt, de mi nem vizsgáltattuk ki, mert ő azt mondta, ez a daganatok miatt van és meghalt valamiben, ami talán gyógyítható lett volna. Csak azt akarom mondani, hogy legyen az időskor vagy egy régóta meglévő daganat, ma már nem fognék mindent arra, hanem kivizsgáltatnám.
2012. jún. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hivjatok ki hozzá egy orvost, csak egy általános vizsgálatra. Én ismerek 20 éves pulit is. remélem a Te kutyádnál is csak egy pár napos gyengeség van, és veletek marad még pár évet.
2012. jún. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Felhívtuk az orvost, elvileg délelőtt ideér. Aztán írok, mit mondott. Most jobban van talán, nem fekszik annyit, többet járkál. Remélem tényleg csak a melegtől van, de nagyon megijesztett tegnap. :(
2012. jún. 30. 08:48
 9/11 A kérdező kommentje:
Nah hát végül kapott vitamin injekciót vagy mit, már sokkal jobban van. Azt mondta az orvos, hogy egyébként egészséges, vagyis szervi problémái nincsenek, csak már ugyanúgy, mint az öreg embereknél, a meleg meg minden megviseli, és ilyenkor nagyon legyengül. Remélem még sokáig velünk lesz. :)
2012. jún. 30. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Most olvastam csak a kérdésedet, de örülök neki,hogy jól van a kutyád :)
2012. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!