Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírja a kutyátok a vizet?

Hogy bírja a kutyátok a vizet?

Figyelt kérdés

Az enyémek egyszerűen döglődnek ebben a melegben, két óránként kapnak vizet, próbálom a pofájukat is vizezni, a locsolót beüzemelni (azt nem tudják kikerülni), a lábaikat kicsit bevizezni, de napközben alig élnek. Ezt mondjuk nem is csodálom ebben a nagy bundában.

Éjjel meg felélénkülnek, unatkoznak, szétszednek mindent. Gondoltam elvinném őket a helyi strandra, de eddig mindig kudarcba fulladt a próbálkozás (nem tilos kutyát vinni oda). Egyszerűen nem hajlandóak belemenni vízbe, a világból ki lehetne kergetni őket vele. A ti kutyátok hogy van ezzel? Hogyan lehetne rászoktatni néha egy kis fürdőzésre őket?



2012. jún. 30. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:

hali


Az én német juhászom imádja a vizet. Soha nem járt kutyaiskolába ,de lazán belemegy bármilyen vízbe. Ebben a nagy hőségben beengedem a garázsba néha meg a diófa alatt hűsöl általában. Vizet kap 2-3 óránként mert azért elég meleg van...


Szoktam slaggal locsolni azt nagyon szereti. Van ,hogy a nagy nyomású mosóval takarítok valamit ő meg elém áll. Olyankor visszaveszem a nyomást és totál eláztatom a bolond meg élvezi. Gondolom a vastag bundát átmossa a víz.

2012. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Éppen az a probléma, hogy az enyémek utálják a vizet. Ha megy a locsoló akkor is csak akkor mennek alá ha muszáj, ilyenkor mint akit hátsón rúgtak átrohannak alatta és kész. Egyszerűen irtóznak a víztől.
2012. jún. 30. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosan.


A miénknek golden retriever az apja, mégis fél úszni.

Addig simán bemegy, míg csak a tappancsai áznak, de ha úszni kell, ahhoz már nagyon erős indok kell.

Kis félméteres botért nem is hajlandó beúszni a tóba, nagyobb bot után már bemegy, de biztatni kell erősen és még is így toporog jó ideig mire rászánja magát az úszásra.

Karvastagságú, 1,5-2 méteres fadarabért viszont berepül a vízbe és késes messzebb is elúszni csak hogy megszerezze és rágcsálhassa :))


Tapasztald ki, a tiédet mi motiválja.

Mi próbáltuk, hogy mindketten bementünk a vízbe, a kutya először beúszott utánunk pár métert, majd visszafordult, utána semmi pénzért nem jött volna utánunk, azóta maradt ez a nagy botos variáció.

2012. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az én kutyám se szereti a vizet, csak a kis esőt :D

Viszont muszáj megfürdetnem őt, mert különben hőgutát kap. Úgy szoktam csinálni, hogy egy vödörbe öntök vizet, odahozom őt, erősen fogom a nyakörvét miközben a bundáját vizezem. Ilyenkor megnyugszik, mert abbahagyja az erőlködést. Belátja, hogy ez mennyire jó érzés.


Ez után kap jutalomfalatot és ezt mondom: "Fürdésért jutalom jár!"

2012. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előző kutyánk utálta a vizet, most tavasszal lett kiskutyánk, őt próbáltuk "rászoktatni" a vízre, ami is sikerült, mert imádja. Bele szalad még a pocsolyákba is:)
2012. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Imádják, de úszni még ők sem szeretnek, mert még nem volt alkalmam megszerettetni velük (a közeli patak nem elég mély az úszáshoz:)).
2012. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az én kutyám is utálja a vizet. Emlékszem, tavaly, amikor a kertet locsoltunk az automata locsolóval, a kutyám úgy nézte a vizet, mintha azon gondolkozná, hogy alámenjen vagy se. Összeszedte a bátorságát és úgy futott a locsoló víz alatt, mintha nagyot csaptam volna a fenekére xD

Elég furcsa volt, mert amikor megfürdetem, mindig megpróbál elszaladni, de nem tud, mert lefogom.

2012. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én tapasztalatom alapján semmit. A saját kutyámnál legalábbis semmi nem vált be. Rosszabb, mint egy macska. Ha esik az eső, úgy kell kirángatni a lépcsőházból sétáltatni. A fürdetés egy kész tortúra, úgy éli meg, mintha erőszakot követnénk el rajta. Ha kivisszük a kertbe, a slagra ugyanúgy reagál mint a tiéd, illetve mi is próbálkoztunk a stranddal, de miután kb. térdig elmerült már menekült. Vannak ilyen kutyák, ha ennyi próbálkozással nem sikerült rávenni őket, szerintem nem fog menni. Esetleg ami még eszembe jutott: olcsó, felfújható gyerekmedence. A legkisebb gumi. Egy próbát megérhet. Valami kaját, vagy játékot beleteszel és hátha.

2012. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A múltkor egy kis babafürdető kádba raktam a labdájukat, hátha belemennek érte. Mégcsak sok víz sem volt benne. Hát azt látni kellett volna. Ugye kivenni nem bírták, mert úszott a vízen. Azt a gondos próbálkozást meg kellett volna örökíteni, hogy még véleeetlenül se érjen a tappancsuk vagy a pofájuk a vízbe, csak is a labdához. :)

A kedvenc labdáért mindketten bármit megtennének, hiába hajítottam be a múltkor a strandon a vízbe az lett a vége, hogy én úsztam utána... elég röhejes volt. Pedig könnyű őket ösztönözni, Border Colliek, nem buta kutyák, de ott bármit bohóckodtam, amiért amúgy odavannak, egy istennek se voltak hajlandók tappancsnál tovább merészkedni. :) Én is arra gondoltam, hogy van bennük valami macska vér komolyan...

Csak azért nem értem, mert ha mondjuk eső után megyünk sétálni a pici a pocsolyákba egyenesen belegázol. A nagy ezeket is gondosan kikerüli. Becsábítani a tóba viszont mindkettőt lehetetlen.

2012. jún. 30. 14:16
 10/10 Hovarju ***** válasza:

Keress olyan kutyát, aki szívesen megy be úszni. Ha látja hogy a többiek bemennek, hamarabb kap kedvet a dologhoz.

A vizbe nem szabad bedobni,mert még jobban menekülni fog.

2012. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!