Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köhögés és bokákolás mitől...

Köhögés és bokákolás mitől lehet ami hirtelen mozgásra fokozódik mitől lehet?

Figyelt kérdés

NEm hiszem hogy megfázott, és a torkán sem akadhatott semmi. Csak szárazat eszik, négy éves közepes testű kan. Harmadik napja furán köhög és bokákol, héha hány egy kis savat amiben (bocs) sárgás nyúlós valami van. Holnap megyünk orvoshoz ha nem múlik. Savlekötőt kapott,tegnap valami mást ami nem használt, ma Quamatelt amitől mintha jobban lenne. Már adtam neki langyos tejet, legeltettem (délután még megyünk), etettem vele zsömlét.

A dolog mintha a hirtelen mozgással lenne összefüggésben. Természetesen rendszeresen oltva van.



2012. jún. 30. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

nem ilyen? http://www.youtube.com/watch?v=uNYhIZoxijE&feature=related

az enyémmel ugyanez van. megfázás. antibiotikumot kapott, már jobban van.

2012. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akár szívprobléma is lehet...


Tejet ne adj neki, még fosni is fog. Legelteted? Minek? Nem birka ...

.. és ne vidd a napra, 40 fok van ottkint. Bármi baja lehet, semmi szüksége egy hőgutára is.


Nem tudom miért kisérletezel a kutyával ... nem kellene. Vidd orvoshoz.

2012. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet egyféle magatartászavar is (túlzott izgatottság, hiperaktivitás)

gondolom húzza a pórázt is mint egy őrült séta közben, ha sétál egyáltalán..

a tej és a kenyérfélék csak ronthatnak a helyzeten, következetes neveléssel sokat lehet javítani a dolgon

2012. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. szinte biztos, hogy kennelköhögés. az enyémre is akkor jött rá, ha elkezdett mozogni. amíg nyugton volt, nem köhögött. aznap fürdettem neostomosanos vízben, aggódtam, hogy talán amiatt van (allergia vagy mérgezés): én is adtam neki éjszaka tejes vizet (picit), hogy ha egy enyhébb mérgezés miatt van, elmúljon, szerencsére hasmenése nem lett, de a köhögés sem lett jobb. Mert megfázott ugye.
2012. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már túl vagyunk egy megfázáson, kalciumot kapott és kamilla teát, és egy szurit, és mivel tél volt, 2 télikabátot. Azután oltattuk be kenelköhögés ellen. Az összes többi ajánlott oltása is megvan. Sétálni stermészetesen járunk, el is engedjük, összejárunk más kutyákkal, járunk kutyasuliba is. Persze húz mint az őrült, ez igaz. De ez az egyetlen rossz, egyébként nagyon okos. A tej az átmosás miatt volt, a fű pedig hogy ha a gyomrában van valami, had jöjjön ki. De csak a fű jött, így inkább én is azt gondolom hogy köhög. Orvoshoz kedden megyünk, mert akkor van a mi dokink, máshoz nem megyünk, hozzá járunk rég. De kössz az észrevételt, tényleg sok t...*hó nam viszi orvoshoz a kutyát. Én nem szeretnék 10.000-enezreket fizetni a semmiért, ha megint annyit mond a doki hogy itassunk vele kamilla tát. Esetleg elbódítja, hogy méjjen a torkába nézzen.
2012. júl. 1. 18:09
 6/6 A kérdező kommentje:
MA reggel doki lett a vége, mert nagyon elkezdett köhögni. Garat és torokgyulladás (túl hideg lehetett a víz, amit naponta frissen kapott), 2 szuri és kamillatea. Már jobban van, köszi a segítséget.
2012. júl. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!