Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutya ivartalanítása...

Morsi77 kérdése:

A kan kutya ivartalanítása tényleg rossz hatással van az állatra?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk és az apukám is azt tanácsolta, hogy ne ivartalanítsam a kutyám, mert akkor egy lusta, dagadt, bamba kutya lesz. Szerintem ez nem így van, sokat olvastam róla és maximálisan az ivartalanítás mellett állok, de addig nem tehetem meg, amíg apa nem ért ezzel egyet! Márpedig akkor nem maradhat a kutyám velünk, hiszen szukákkal él együtt és nem akarunk kiskutyákat... Tapasztalok? Kinek hogyan viselkedett előtte, utána ?

2012. jún. 30. 16:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Egy ismerős tapasztalatát tudom csak leírni, az ő kutyája elég agresszív volt a kisebb kan utyákkal, és gondolták, hogy ez majd megszűnik, ha ivartalaníttatják, de a helyzet csak fokozódott, nem tudom miért, de még vadabb lett. De lehet, hogy ez attól is függ, hogy mennyi idősen műtik meg, ez a kutya már nem volt olyan fiatal. Kicsit el is hízhatnak amúgy ilyenkor, de azt meg lehet oldani mozgatással meg helyes táplálással. A többi tulajdonságról nem tudok nyilatkozni. :)
2012. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Az agresszivitásra nem megoldás, kiskutyák ellen viszont hatásos. :) Elhízni csak akkor fog, ha túletetitek. Szerintem ez elég egyértelmű. Nem az ivartalanítás nyomja bele a kalóriákat, hanem a gazdi. :) Mozgatni kell és a szükségletei szerint etetni.
2012. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Az én kutyám 8 hónapos és megelőzni szeretném a bajt, hogy rámásszon a többi kutyámra. Egyáltalán nem agresszív, viszont ha jön valaki hozzánk, nem engedi be, talán ettől fél apukám, hogy "bamba" lesz és kedves lesz mindenkihez...
2012. jún. 30. 17:25
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Első, az agresszivitást egy módon lehet "kezelni": neveléssel. Aki az ivartalanítástól várja a csodát, annak először gondolkodnia kéne.


Kedves Kérdező!

Először is váltsatok állatorvost. Másodszor lusta és dagadt akkor lesz, ha nem foglalkoztok vele és túletetitek, bamba pedig maximum akkor, ha eddig is az volt. A kan kutyákat is érdemes ivartalanítani, egyrészt a nem várt szaporulat elkerülése végett, másrészt azért, mert - a közhiedelemmel ellentétben - ez neki nem boldogság, csak egy (zavaróan erős) fajfenntartási ösztön dolgozik benne, viszont mivel nem szeretnétek kiskutyákat, ennek nincs értelme, harmadrészt bizonyos betegségek elkerülése végett, negyedrészt pedig azért, mert ivartalanítva nem "őrül meg" annyira, amikor tüzelnek a szukák. Végső soron vagy a szukákat, vagy a kant érdemes ivartalaníttatni (esetleg mindenkit.).

2012. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

"Első, az agresszivitást egy módon lehet "kezelni": neveléssel. Aki az ivartalanítástól várja a csodát, annak először gondolkodnia kéne."


Miért nekem mondod ezt, én csak leírtam egy ismerős és kutyája esetét, mivel többet nem tudok, de a semminél ez is jobb, mivel segíteni akartam, szóval a kérdező max figyelmen kívül hagyja az írásomat, ha úgy gondolja. :)

2012. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
OFF: félre ne érts, első, nem volt semmi rosszallás a "hangomban" csak említettem :)
2012. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Oké. :)
2012. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ivarérés előtt lett ivartalaníttatva a kan kutyusom. Azon kívül, hogy nincsenek heréi, semmi nem változott :)

Viselkedése ugyanaz, mindenkivel barátkozna, megy a játék ezerrel. És abszolút nincs elhízva :)

2012. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak számomra. Csak sajnos az emberekben- köztünk apukámban is- az a gondolat van meg, hogy a kutyát "megcsonkítjuk" és csak ártunk neki, nem tudja "kiélni" magát. Hiába magyarázom, hogy ez nem így van, ha mellette áll egy állatorvos aki nem akarja elvégezni a műtétet. De mindenképpen meg fogom mutatni neki a válaszokat, hogy milyen pozitív dolog ez! Köszi mindenkinek :)
2012. jún. 30. 20:26
 10/29 anonim ***** válasza:
Még egy dolog, nem tudom a te kutyád emeli-e már a lábát, az enyém nem emelte még a műtét előtt. Azóta is guggolva pisil, nem is fogja emelni. Nekem ez pozitívum, hogy nem akar minden fát, bokrot, oszlopot, autókereket megjelölni :)
2012. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!