Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mellyek a legintelligensebb...

Mellyek a legintelligensebb és legkönnyebben, leggyorsabban tanítható kutyafajták?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Ez a magán véleményem, szerintem a Labrador. Ne pontozzatok le, mert ez csak az én gondolatom. Minden kutya tanítható,és intelligens,és az ember legjobb barátja. Nekem már volt Rottweiler,és keverék, de egyformán kedvesek a szívemnek.
2012. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A border collie-t tartják a legintelligensebbnek, de szerintem a mudi, puli és még jó pár hasonló kaliberű kutya is fel tudja vele venni a versenyt ilyen téren.


A tanítás eredményessége rengeteg mindentől függ. Első sorban, hogy milyen módszert használsz és hogy honnan származik a kutya. Hagyományos, szöges, fojtó nyakörves, leszorítós, belekényszerítős módszerrel nagyon kevés kutyát lehet eredményesen tanítani. Egy szaporított, beteges, gyenge, idegileg roncs kutyával szintén nem lehet semmit elérni. Ezért kell tenyésztőtől venni drágább, de minőségi kölyköt. De ha nagy eredményeket akarsz a kutyától, akkor munka vonalú kennelt kell keresni. És persze függ a te felkészültségedtől, a kutya egyéniségétől, motiválhatóságától, temperamentumától, stb.

2012. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

magán véleményem szerint pedig az uszkár.

Nekem volt és nagyon könnyen tanult,és ezt a fajtát tartják az egyik legintelligensebbnek is! Rengeteg vak/mozgásképtelen emberi is választja terápiás kutyának,mivel nagyon gyorsan tanul meg más kutyáknak nehéz dolgokat.

Mostani kutyámat is ajánlanám mert 5 perc a tanulási ideje 8 hetes kora óta,de keverék így nem tudom ajánlani:)

2012. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Véleményem szerint a mudi (nekem olyan van), és a többi terelőkutya. Azoknak tényleg figyelni kell egész nap a jelzésekre, és az állatokra. Nem lankadhatnak.

2012. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a dobermann. Nekem is ilyen kutyusom van és hihetetlen intelligens fajta! A kutyaiskolában, ahová járatom, ott is mindig ő viszi a prímet!:)
2012. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Könnyen és gyorsan azoknak a kutyáknak lehet tanítani trükköket,feladatokat,akik emberközpontúak. Szerintem a pásztor/juhászkutyák nagy többsége ilyen,a retrieverek.

ugyanakkor az igazság az,hogy az okosabb,intelligensebb kutyának nem lehet könnyen tanítani,mivel megy a saját feje után,önállóbb,10* meggondolja ,hogy vajon érdemes e végrehajtani a parancsot. Viszont az önálló problémamegoldásuk,logikájuk sokkal jobb mint az agyon sztárolt bc-nek vagy labradornak. Szóval más az,hogy egy kutya könnyen tanul,meg más az,hogy intelligens.

2012. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg egyedfüggő

általában sokan a világ legokosabb kutyának a bordert tartják

találtam egy ranglistát:

[link]

ez szerintem nem teljesen fedi a valóságot,puli és magyar terelőkutyáknak előrébb van a helyük szerintem,de egyedfüggő is meg tanítási típus.

2012. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is a legtöbb kutya mindent meg tud tanulni, csak van amelyik lelkesebb, szívesebben tanul, és jobban akar a gazdája kedvében járni. Amelyik lomhább, azzal nehezebb az ember dolga, nem olyan alkalmas mindenféle trükkökre. Tényleg a juhász kutyák a legjobbak, mert éberek, állandóan mozgásban vannak és a gazdájuk a mindenük. Szeretnek tanulni, akkor meg pláne, ha ez örömet okoz a gazdinak.
2012. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!