Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafaj amely...

Melyik az a kutyafaj amely Magyarorszagon is kaphato es a legjobban hasonlit a farkasokra?

Figyelt kérdés
A kedvenc allatom a farkas de eleg bajos lenne ha farkasokat tartanek, a kutyaval kevesebb a gond :P

2012. jún. 30. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Cseh szlovák farkaseb
2012. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kutyával is van elég gond hidd el...

Nem láttam még olyan kutyát ami hasonlítna a farkasra.

Biztos van de én nem ismerek.

Még azt a kutya maga a FAJ. a FAJTA pedig: csivava, Dándog.....stb.

Bocsi nem kötekedés csak szúrta a szemem.

2012. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. valaszolo, most is van 2 kutyam, egy beagle es egy nemet dog szoval tudom hogy a kutyakkal is van gond :)

A csehszlovakrol nagyon sok rosszat hallottam, tehat inkabb masikat valasztanek de koszonom a valaszokat, johetnek meg a tippek :))

2012. jún. 30. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
A szlovák farkaskutya nem rossz, hanem nem az az igazi kutya. Aki ezzel tisztában van és úgy választja, az nem tud rosszat mondani róla, mert rossz nincs abban a kutyában semmivel sem több, vagy kevesebb, mint a többi fajtársaiban.
2012. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csehszlovák farkaskutya vagy Saarloosi farkaskutya, amiből tudtommal egy darab van az országban ő is Molnár Edité, aki egyébként csehszlovák farkasokat tenyészt.

A csehszlovák farkaskutya tulajdonképpen egy hibrid, a német juhászkutyából és a kárpáti farkasból tenyésztették ki, eredetileg katonai használatra, kereső és őrző-védő kutyaként. Csakhogy annyira dúl benne a farkasösztön, hogy hamar kiderült, hogy nem alkalmas munkakutyának. A cseh farkas félénk, idegenekkel bizalmatlan, tapasztalt, domináns, de nem kemény gazdát igényel. Érzékeny, játékos, hihetetlenül aktív kutya - a tenyészszemlén 40 km-t kell futniuk - nagy a mozgásigénye, és SZÖKŐS! épp ezért különleges tartási körülményeket igényel. Más kutyákkal domináns, a kisebbeket prédának nézi, ezért nagyon szükséges nála a korai szocializáció. Ha unatkozik - és mivel ez nagyon gyorsan bekövetkezik nála - rombol.


Szerintem maradj egy német juhásznál, vagy huskynál - bár ő is nagy mozgásigényű, szökős fajta. A csehszlovák farkaskutya nagy elhivatottságot, rengeteg törődést igényel. Nem való első kutyának sem.

2012. júl. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsi, oda az "idegenekkel bizalmatlan" után valamiért kimaradt egy "épp ezért". bocsi, késő van, nem figyeltem... :)
2012. júl. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ordas németjuhász:

[link]

[link]


Malamut:

[link]

Husky -a barna szeműek:

[link]

Lajka:

[link]

2012. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cseh farkassal nem olyan együtt élni mint egy átlag kutyával. Napi 24 órás felügyeletet igényel, és szinte állandó foglalkoztatást. Csak kötél idegekkel rendelkező, nagyon türelmes és elszánt, kutyás tapasztalattal rendelkező gazdának.
2012. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!