Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okoz véres székletet kutyánál?

Mi okoz véres székletet kutyánál?

Figyelt kérdés

2012. júl. 1. 02:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Már 2 hete sajnos :( Valakinek van tapasztalata?
2012. júl. 1. 02:34
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Elvitted állatorvoshoz????? Mert a kérdésedből ítélve nem. Ő megmondta volna mi okozza vagy mi a baja. Söprés a dokihoz az ebbel! ;)
2012. júl. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Mikor nálam ez előfordult,azonnal vittem orvoshoz.Nem értem miért kellett ennyi ideig ezzel várni!
2012. júl. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Az állatorvosnak van tapasztalata.
2012. júl. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

2 hete ?? Te nem vagy normális..

Mikor nálunk volt mi is azonnal rohantunk dokihoz,sőt nem is egyszer fordult elő!


Okai lehetnek amúgy:

-Fertőzés az emésztőrendszer baktériumok által okozott, mint a Clostridium és a szalmonella.

-Vírusos fertőzés a gyomor-, végbél-, vastagbél-vagy más az emésztőrendszer és a kiválasztó rendszer. Az általánosan felelős vírus "parovirus" és a "koronavírus".

-Allergia ellen egy adott élelmiszer, ami a táplálék intolerancia.Tovább a kutya allergiája .

-Akció a bél paraziták a kutyák , mint a whipworm és sömör, vérzést okozhat a vastagbél és a végbél. Lásd még a kutya férgek .

-Összehúzódása része az emésztőrendszer betegségei miatt, mint a rák és a gyulladást.

-Véralvadási zavarai az emésztőrendszert.

-Anal légzsák vagy gyulladt végbél sac.

-Intessusception, jobban le, mint a szorító egyik része a bélben a másik.

-Zavar a vastagbél vagy végbél okozta törések a medencéje.

-A gyulladás a végbél vagy a vastagbél.

Kár, hogy alsó része a bél és a végbél régióban.

-Lenyelése töm éles szélek, mint a csont, a köröm és az injekciós tűket.

-Fellépése protozoans mint coccidosis.

-Jelenlét és cselekvési polipok a bélben.

-Rákos növekedése alsó részén emésztőrendszer

-Bizonyos vérzési rendellenesség vagy coagulopathiák a szervezetben.

2012. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár féreg is lehet.

Mennyi idős a kutyusod?

Én egyszer jártam így/sajnos, a kutyi már nem él, de nem ebbe halt bele:(/.

6 hetesen kaptam, beadtam az "állítólag" akkor aktuális féreghajtót, és este hányt a kutya, attól fogva 3 hétig folyamatos véres hasmenése volt.

Étvágy, jókedv, hancúr volt, csak éppen napi 15X kakilt, véreset, volt, hogy cseppenként.

A doki sem tudta mi lehet, oltása megvolt, betegen ugye nem olthatott rá, vidéki kisváros hozzáteszem, itt nincs értéke a kutyának, és ezzel az orvos is így volt, ha meggyógyul jó, ha nem, nem.

Akkor költöztünk ide, net nem volt még, kocsi szintén nem, legközelebbi nagyváros 50 km, tömegközlekedés kilőve egy hasmenéses kutyával.

Szóval a vége az lett, hogy humán gyógyszerekkel próbálkoztam, majd 3 hét után adtam neki még egy féreghajtót.

És láss csodát, a hasmenést mintha elvágták volna.

Annyit még hozzáfűznék, a székletében nem voltak férgek az első hajtás után, csak a hasmenés jött, de a második után rengeteg távozott belőle.

Szerintem egy próbát nálad is megér.

2012. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

ennyi degeneráltat,hogy nem bírja elvinni orvoshoz a kutyát..

ha nincs pénzed, akkor meg ne tarts kutyát...szerezz be magadnak a turkálóból egy plüssállatot.

2012. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos ugyan abban a cipőben járunk mint az egyik válaszoló, kezelés alatt áll, már a második antibiotikum kúrán van túl, egy pár napra most jobban is lett, de tegnap estére visszaesett, sőt, még rosszabb lett. A hangulata kitűnő, szépen eszik is. Kb 3 hónapos volt most. Valószínű a menhelyen kaphatott el valamit, de ott is kezelés alatt állt, tehát már kb 4 hete kezelik. Ott babesia gyanúval. Viszont az orvos elcsodálkozott, hogy a kórlapja szerint már elég rég óta hasmenéses, és ráoltottak, és szerintem parvot kapott utoljára, már csak a veszettség van hátra, arra hétfőn vittem volna. Rendszeresen féregtelenítve volt. Gondoltam megkérdezem itt is, hátha volt valaki hasonló helyzetben.

2 hete minden nap az orvoshoz járunk, mert ha nem neki, akkor valamelyik másiknak lett baja :S Tehát nem vagyok degenerált, nem hagynám szenvedni a kutyát, még ha a gatyám rá is menne.

2012. júl. 1. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus? Megvan a baj oka? Ha igen, mi volt az?
2012. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!