Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan meddig tüzel...

Most komolyan meddig tüzel egy szuka?

Figyelt kérdés

van egy 6 éves kutyám már hetek óta tüzel, én úgy tudom,hogy a végén engedi magára a kanokat és az kb 4-6 napig tart. de az én kutyám még mindig magára engedné(nem engedjük egyébként) kb már 8.napja tart ez a kanfelvevős állapot...meddig fog még?

jövőhétre van időpont ivartalanításra, szerdára..


2012. júl. 1. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában a tüzelés 2-3hétig tar. A kanok a 10 naptól kedve a tüzelés végéig magára engedné.
2012. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a tüzelés kb 21 napig tart a kanok felvevése 3-7 nap között szokott változni néha picit több is lehet.

A tényleges termékenyíthető időszak és a kanok felvevése az nem ugyanaz... egy szuka 24-48 órán keresztül termékeny amikor a peteérés van az, hogy meddig veszi fel a kanokat az lényegtelen sok szuka napokkal a peteérés után is felveszi a kanokat... maga a sperma napokig életképes a méhben így ha mondjuk 4 nappal a peteérés előtt történik a megtermékenyítés akkor is lesz kiskutya. Maximum ki tud tolódni a tüzelés 4 hétig (legalábbis én ennél hosszabbról még nem hallottam úgy, hogy ne valami gond lett volna mögötte)

2012. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!