Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis Mops kutyusnak elég lenne...

Kis Mops kutyusnak elég lenne élettérnek 21 nm2-es minigarzon?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire igényes fajta, mire kell figyelni!?

Vajon mennyire amortizálná le a lakást /újépítésű/?


Mennyit kellene sétáltatni és mennyit eszik egy ilyen kutyus?

/nem volt még kutyám/ ; )



2012. júl. 2. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Bőven..


Ismerőséknek yorkija van kb hasonló méretű lakásban.


Elvannak, nem tesz tönkre semmit, napi 2x fél órát van kint a kutya. Ilyenkor nyáron kicsit többet mondjuk minden héten van egy nap amikor egy egész délutánt kint vannak valamerre.

2012. júl. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Elég,de napi 2* fél óránál többet kell sétáltatni sokkal.Eleve csak pisilni többet kell levinni,és akkor még iott a mozgás,játék.
2012. júl. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

El van mert a kutya nem a lakásba hanem lent éli ki magát!

Ha van vele foglalkozva, levan fárasztva agyilag-fizikailag és vannak játékai nem rág szét semmit!

Amíg kölyök 2óránként hord le h minél hamarabb szobatiszta legyen (én 8hetesen hoztam el a kutyámat 2héten keresztül 2óránként hordtam le a kutyát, még este is és 10hetesen már szoba tiszta volt) amúgy ha már szobatiszta elégneki a napi 3 de inkább 4 séta (reggel, délelőtt, délután, este)

Ha lehet prémium táppal etesd majd van már 600-800ft/kg ért jó minőségű táp! Naponta szerintem neki 200gramm kell (kb.) ami azt jelenti h 5napra elég neki egy kiló szóval nem olyan sok az etetése! Amig kölyök naponta 4x etesd után 2-3 hónap elteltével 3x és 6hónapos kora fele már naponta csak 2x etesd! reggel és este! Remélem kielégitő választ adtam:) Egy mopszos gazdi! 21/L

2012. júl. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8 hetesen azért még majd ne vidd le a kutyádat, kedves kérdező.:) Akkor még nincs meg annyi oltása, hogy ez ajánlott legyen.
2012. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze csak eleget kell vele foglalkozni.és a törődés mennyiségét nem a lakás nagysága alapján kell "meghatározni" mert lakhatnátok akár 200nm-es házban is de akkor is kell sétáltatni.és azért abban nem értek egyet hogy napi 2x fél óra elég neki ahogy itt írta valaki.azért annál több kell főleg kölyök korban aztán majd ha már agyilag be érik és felnőtté válik akkor úgy gondolom hogy kevesebb is elég lesz neki hiszen akkor biztosan nyugodtabb lesz hiszen társasági kutya.de ne izguljatok csak rendszeresség kell neki és semmi gond nem lesz :) minden menni fog magától.a lakást biztosan nem fogja szét szedni nem egy terrieres jellem bár ha valami zsiványabbat fogtok ki..... :)
2012. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség lesz!

Szívesen várok még esetleg további információt is.

:)

2012. júl. 2. 09:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég lesz neki, ha aludni jár fel a szobába. Sétálni kell vele, attól hogy nyugisabb jószág, nem jelenti azt, hogy otthon ülő fajta
2012. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kutyánk sétáltatását először a harmadik (fertőzött területen a negyedik) oltást követő 1 hét múlva kezdjük meg.


Ha az ajánlott oltási program alapján van beoltva a kiskutya, akkor is minimum 9 hetes koráig várnod kell hogy levidd. Nem tudom, hogy milyen helyen laksz, de szerintem 8 hetesen akkor se vidd le, mert lutri hogy elkap-e valamit. Lesz@rom, hogy a mopsos csaj megint lepontoz, a kutya szempontját nézem inkább.

[link]

2012. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!