Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápot válasszam? Bosch...

Melyik tápot válasszam? Bosch vagy Dog Chow?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam itt is, és más fórumokon is, de továbbra sem tudok dönteni. Eddig azt hittem, hogy a Dog Chow ebben a kategóriában jónak számít, de túl sokan panaszkodnak rá, elbizonytalanodtam. Sokan ajánlották a fórumokon a Bosch tápokat, illetve a Josera és a Brit is többször előkerült, nekem talán a Bosch volt közülük a legszimpatikusabb. Tanácsot szeretnék kérni, melyiket érdemesebb venni? Köszönöm a segítséget!

2012. júl. 2. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pár hete ugyan ebben a cipőben voltam én is. Rengeteg táp közül nem tudtam melyikre váltsak. Én azt tanácsolom neked,hogy nézd meg az összetételeket és a kutyád igényeihez mérten válassz! Én a Dog Chow tápot alapból nem akartam választani mert nem tartottam jónak az összetételét. Én a Brit Care és a Profine között vaciláltam és az utóbbi mellett döntöttem. Jó árban van és nagyon jó az összetétele szerintem jobb mint a Dog Chow. Boschról nincs tapasztalatom. Érdemes elgondolkodni a kérdéseken: Milyen kutyád van? Mekkora energiával rendelkezik. Milyen idős? Van-e ételérzékenysége? stb...
2012. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Dog Chow nagyon egyértelmű a választás, sokkal vitamin telejsebb mint a többi táp.
2012. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Micsoda? A Dog Chow? Nem véletlenül szoktak mellé kiegészítőket ajánlani, önmagában kevés!


Brit, Bosch, Josera - ebben a sorrendben. Tehát a Brit tápot ajánlom. Ha megengedheted magadnak, akkor pedig Brit Care tápot (ez már szuperpémium minőség).

2012. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kettő közül a Bosch a jobb, de összetételét tekintve az általad említett Brit talán még jobb egy fokkal.

Hasonlítsd össze az összetevőiket és az árukat a britben kb 40%-os hústartalom van, a boschban (aktív) 20% körüli, a dog chowban meg ki tudja mennyi hús és hússzármazék (ez az utóbbi nagyon nem kéne bele), de az összetevő listában a gabona van az első helyen, így én eleve elvetném.

Hogy még nehezebb helyzetbe hozzalak én ajánlanék még egy fajta tápot: cibau 20kg kb 12e Ft (acanashop.hu) és fajtától függően kb 30% dehidratált húst tartalmaz.

A sima hús 80%-a víz, így ez a 30% ha visszaszámolod lesz vagy 60-70% legalább...

2012. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utána fogok nézni a Cibaunak :)

Még egy kérdésem lenne, jó a kutyának a nagyon magas fehérjetartalom? Persze nekem is úgy lenne logikus, de sok helyen olvastam, hogy nem egészséges 30% fölötti fehérjetartalmú tápot adni. Akkor az butaság volt?

e között a két táp között vaciláltam:

Brit Premium Adult [link]

Bosch Adult Lamp & Rice [link]

de akkor a Brit lesz a befutó

köszönöm még egyszer! :)

2012. júl. 2. 11:14
 6/11 Maxitabi ***** válasza:
Hadd ajánljam a fehérjéhez: [link] Az étrendi fehérje hatása a vesefunkciókra és más érdekes cikkeket ebben a témában. De nem minden kutya bírja a magas fehérjetartalmú tápokat, az egyedtől függ.
2012. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A magas fehérjetartalomtól hirtelen nyúlhat a nagytestű kölyök, erre nagyon gyakran van példa is.
2012. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az igen, ha visszaszámolok a 30% szárított csirkehúst 60-70% lesz? ez lehetne egy következő kérdés! Jó a cibau, de ennyire azért nem
2012. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazad van tévedtem, most direkt kiszámoltam, igaz, hogy a 35%-os dehidratált hús tartalmat vettem alapul, így ha 57,3%-os hústartalmat tüntethetnének fel a zsákon (azért a 60tól nem áll messze).

80%-os víztartalommal számolva az 1kg-ban lévő 35%-nyi dehidratált hús (350g) 875g rendes húsnak felel meg.

Az eredeti 650g egyéb (amiben még a cibau esetében van még dehidratált hal meg hasonlók is, de most ezt vegyük csak egyéb anyagoknak) + a 875g hús = 1525g

és az 1525-nek a 875 a 57,377%-a.

2012. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a Royal Canina a legjobb táp!!, nemisértem miket írogatnak ide :O
2012. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!