Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó kisgyere...

Milyen fajta lenne jó kisgyereknek /4-5év/ mellé játszásra?

Figyelt kérdés
Szeretne kutyát a gyerek,valami olcsó fajta kéne.ne legyen túl kicsi mert összenyomja,de túl nagy se,és alapból ne legyen harapós!Gondozást se igényeljen sokat ,szóval kozmetikázós kutyák ne.

2012. júl. 2. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
ÉS milyen tápot akartok neki venni, mert ez is fontos
2012. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
76%

majd aztán ha a neveletlen gyereked jol megnyúzta a kutyát, az meg véletlenül odakap a kutya lesz a hibás és megy az utcára vagy menhelyre.

egyébként neked sem kell séta, sétálj a kertben örök életedben, ne mozdulj ki otthonról..:)aztán majd eldöntheted,hogy kell e a kutyának séta vagy nem.

szerintem még a gyerekedre sem tudsz vigyázni, nem hogy egy kutyára akit játéknak vesztek.

2012. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:

nemet juhasz

nagyon turelmes a gyerekekkel es jol nevelve,nem harapos egyik sem

de menhelyen is kapsz egy jo kutyat!!!

2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy meg gyerek mellé nem is kell kutya, mert esetleg játékból oda kaphat, vagy a gyerek akaratlanul fájdalmat okoz neki szintén oda kaphat. Először azt kellet volna megkérdezned itt, hogy legyen e egyeltalán kutya.Szerintem mond meg a gyerekednek, hogy lehet kutya, de esetleg később. Szerintem egy 4-5 éves gyerek mellé ilyen kutyás tapasztalattal nem való kutya (és a írásaidból nekem az jön le hogy nem nagyon értesz a kutyákhoz). Majd lesz a sírás, hogy megharapta a gyereket az a szemét kutya és megy a menhelyre, utcára vagy sintér telepre
2012. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:

Nekem is volt kutyám ilyen idős koromban egy puliféle gubancos keverék,nem harapott meg ,és soha nem volt sétáltatva,elvolt a kertben boldogan.

Uszkár az jó ötlet ,köszi!

2012. júl. 2. 18:05
 26/83 anonim ***** válasza:
44%
Az lehet hogy elvolt, de nem volt boldog és a kutya boldogsága is lényeg nem csak a gyereké
2012. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
100%

uszkárt viszont ha az mellett döntesz felsorolok pár fontos dolgot,mivel van tapasztalatom velük:

-ne csak kerti kutya legyen,tehát ki-be járással mivel társasági kutya,nagyon szeret az ember mellett lenni,nem egy házőrző,hanem tényleg ízig-vérig családi kutya,nagyon barátságos,ez a legfontosabb!!

-második hogy hiába kerti,napi 1 séta ami fárasztó is kell neki,mivel mint minden kutyának kellenek neki az ingerek,nem egy örökmozgó fajta az uszkár de azért napi 1 óra séta kell neki,sőt hétvégén ha ráértek akár kirándulni is viheted nagyon fogja élvezni. Kisgyerekednek is ezt a példát kell megtanulnia,te megtaníthatod majd neki hogy kell helyesen sétáltatni őt,biztos össze fognak nőni:)

-harmadik hogy három havonta kell neki kozmetika ennyi szerintem belefér,és hetente legalább 3x fésüld át a szőrét.

-utolsó pedig hogy megfelelő táppal etesd hogy egézséges is maradjon,nagyon érzékeny gyomrú kutyusok. Persze te is főzhetsz neki,de ne maradékkal etesd persze mert az mérgező minden kutyának nemcsak az uszkárnak,hanem rizs,husi,zöldségek változatosan lényeg ki tudd elégíteni a tápanyag szükségleteit.

Ami tápok tiltólistások az a pedigree,chappy,friskies,darling,és üzletek saját márkás tápjai.

-kiskora óta szocializáld őt ne csak a fiaddal hanem más emberekkel is és más kutyákkal is ez nagyon fontos,kutyaiskola ha belefér anyagi kereteitekbe az is nagyon jó!

Nem kioktatni akartalak,de úgy látom első kutya lesz és ezeket muszáj betartani,ha boldog kiegyensúlyozott családi kutyát szeretnél.

2012. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 A kérdező kommentje:

Sok rosszindulatú kötekedő ne írjon inkább,az állat jól lesz tartva,nem kell aggódni előre.Németjuhász szép kutya ,de azért mégiscsak harapós kemény házörző fajta ,rendőrkutya,gyerek mellé én nem merném ,és kiképzésre nem érek rá vinni.Egyszerű nyugis kutya kell.

Ha menhelyen kinézek egy kölyköt meg tudják mondani hogy milyen fajta van benne ,milyen lesz,mekkora?

2012. júl. 2. 18:15
 29/83 A kérdező kommentje:
Nem első kutya.Volt már a családban kutya,az említett keverék meg egy kaukázusi ami most a szüleimnél van,házat őrizni.Chappy táp miért nem jó? Mi mindig azt vettük a nagy kutyának,de házikaja ,csirkefarhát mellett csak kiegészítésnek.Teljesértékű táp az van rajta,elég nagy világcég gyártja!
2012. júl. 2. 18:19
 30/83 A kérdező kommentje:
40%-os te komplett hülye vagy ,vagy csak egy unatkozó troll ,inkább keress más kérdést oda írj,köszi.
2012. júl. 2. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!