Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó kisgyere...

Milyen fajta lenne jó kisgyereknek /4-5év/ mellé játszásra?

Figyelt kérdés
Szeretne kutyát a gyerek,valami olcsó fajta kéne.ne legyen túl kicsi mert összenyomja,de túl nagy se,és alapból ne legyen harapós!Gondozást se igényeljen sokat ,szóval kozmetikázós kutyák ne.

2012. júl. 2. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
Beagle vadászkutya, megőrülne, ha nem mehetne sétálni naponta, és nem bóklászhatna a mezőn. Azt nem lehetne megoldani, hogy heti 1-2x legalább berakjátok akocsiba és elviszitek egy közeli mezőhöz agy erdőhöz egy nagy pár órás túrára?
2012. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
És a beagle eléggé keményfejű, szóval erős nevelés kell hozzá, mert ha nincs megnevelve és lemozgatva, szökik. lehet hogy aranyos, de nem mindenkinek vlaló
2012. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
0%
te meg egy degenerált vagy kedves kérdező.
2012. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
A legtöbb menhelyen részletesen kivizsgálják, hogy a kutya milyen helyre kerül. Ilyen hozzáállással nem sok jóra számíthatsz.
2012. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
53%

Normális menhely nem ad neked kutyát. Tenyésztő SOHA nem adna neked kutyát.


Az, vegyél neki beagle-t aztán majd gyere ide ríni, h folyamatsoan szökik és rombol. És persze akkor se fogd elhinni, h egy kutyának séta KELL, és nincs más opció.

2012. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:

Ha nem ad jó helyre, kertes házba,akkor nem csodálom ,hogy ennyi a menhelyi kutya,és várják a csodát, meg kunyerálják az adományt.Mindegy akkor szerzek az expresszből ,tele van hirdetéssel.

Aki érdemben válaszolt annak köszönöm,sajnos túl sok itt a troll,meg az akadékoskodó, aki túl nagy ügyet kerekít egy egyszerű állattartási kérdésből.

2012. júl. 2. 20:35
 57/83 anonim ***** válasza:
66%
Vannak azok az interaktív plüsskutyák, amelyik ugat meg sétál.A vatérán olcsón lehet venni.
2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
46%
Bassethound elég jámbor és butácska kutya szerintem jó választás lenne és birja a telet is.Örök kedvenc családi kutya a golden ,nem harap szelíd.Az hülyeség hogy menhely nem ad kutyát,örülnek ha valaki visz és nem hoz,megmondod hogy kertbe kell gyerek mellé és mutatnak olyat amelyik ennek megfelel.
2012. júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor én nem kötekedem, csak elmesélem a saját történetemet. Kutyátlan családba születtem, de mióta az eszemet tudom imádom őket, kutyáért könyörögtem már kb. pont annyi idős korom óta, mint most a te gyereked. Nem kaptam. Kaptam helyette egy olyan interaktív plüsskutyát, mint amit írtak itt előttem, azzal is jól eljátszottam. Persze a könyörgés tovább folyt, így végül szüleim megtörtek és 8 éves (!) koromban kaptam egy német juhász keverék kölyköt. Nagyon rossz ötlet volt. Én még fiatal voltam a kutya neveléshez, szüleim meg simán nem foglalkoztak vele. Tönkretette a kertet, semmilyen tárgyat nem lehetett kint hagyni mert szétszedte,leszedte még az asztalról is. Ezen kívül szökött, apám szabadidejében egyfolytában a kerítést magasítgatta, de hiába. Ivaros szuka kutya lévén a sok szökésnek köszönhetően vemhes lett. Na akkor nyakunkon volt a sok kölyök, alig bírtuk elpasszolni őket. Én próbáltam a kutyát sétáltatni, de gyerekként esélytelen voltam vele szemben, repültem a póráz végén, sőt egyszer egy teljes utcahosszon keresztül hason csúsztam utána. Végül vagy 2 év múlva egy szökésből nem jött haza a kutya, nem tudjuk mi lett vele. Most 23 éves vagyok, 2 éve amikor már felnőttem a feladathoz vettem magamnak egy kutyát. Most volt ideális az idő hozzá, szépen meg van nevelve, kutyasulizva, minden nap sétáltatva (kertben van ő is!) és nagyon jól nevelt, semmi gond nincs vele. Szóval ha kutyát veszel, azt nem a gyereknek veszed, hanem magadnak, mert a gyerek még nem tud vele mit kezdeni, a te gondod lesz.
2012. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy nekem is lesz vele gondom,de a párom is itt van ,ért az állatokhoz meg tudja nevelni,volt kutyája.A kerítés meg erős,azon ki nem megy kutya,az előző lakónak kitől vettük ,rotveilerjei voltak,nagyon vadak és azok se tudtak kitörni soha!
2012. júl. 3. 10:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!