Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogja vajon két kutyusom...

Hogy fogja vajon két kutyusom fogadni az új kis jövevényt?

Figyelt kérdés
9 hét múlva kisbabát fogok a világra hozni.Vajon két kutyusom,hogy fogja Őt fogadni??Tapasztalatok???
2012. júl. 2. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya ?


Mennyi idős ?


Hogy viselkedik általában ?

2012. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
többes számban
2012. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A te kutyád te ismered, nekem vannak vele tapasztalatok.


Én november végén szülök, 2,5 éves a kutyánk, de kiskorától szoktattuk gyerekekhez is, hiszen tudtuk, hogy egyszer nekünk is lesz babánk.

Szerencsére nagyon jól elvan a kicsikkel. Az idegen felnőttekkel bizalmatlan, de egy pici gyerek akár a hátára is ülhet.


Amit tehetsz, akár mostantól is, hogy hozzászoktatod a farokhuzigáláshoz, vagy mikor eszik (persze óvatosan kezdve) elkezded simogatni, fogdosni.

Persze a gyereknek megtanítjuk majd, hogy ne húzgálja a kutya farkát és ne zavarja, ha eszik, de tudod milyen egy gyerek :)

ezért jobb erre is felkészíteni a kutyát, nehogy odakapjon ha megzavarják.


Valamint ha eddig nem tetted, vidd gyerekek közé.

Először elég, ha leültök a játszótér szélén.

A gyerekek ösztönből imádják a kutyákat, meglátod, ők fognak odajönni, hogy megsimogassák, játszanak vele.


Ha pedig megszületik a baba, kapjon ugyanannyi törődést a kutya, mint azelőtt.


Sok sikert és szép szülést!

2012. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hozzátok igazodva fognak a kutyák viselkedni vele, ti adjátok nekik a mintát.
2012. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja, én is elnéztem, hogy 2 kutya van.

Akkor minden előző többesz számban nekem is :))

2012. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
remélem a gyerek miatt nem fogjátok őket megkötni valahol a kert végén,mert féltitek a kölyköt.
2012. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az egyik kutyus 4 éves,a másik 5.Két szobakutyuról van szó(bichon havanese)!

Eszem ágában sincs kikötni őket a kertbe(nehéz is lenne mert panelba lakunk:).)Valamint teljes értékű családtagok ők is!!

Én igazából a viselkedésükre lennék kíváncsi olyanoktól akiknek vannak saját tapasztalataik ilyen téren!

2012. júl. 2. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy 5 éves yorkim van, és bár nem saját baba, de a bátyáméknak van egy 3 éves kisfiuk, és elég sokat vannak nálunk.

A legfontosabb, hogy a kutyák jól neveltek legyenek, ez mindennek az alapja, és rendben legyen a falkasorrend.


A sógornőm állatorvos mellett dolgozott egy ideig, és bár ettől függetlenül nem egy nagy kutyabarát (ő inkább cicás:) soha nem tiltotta, hogy a kutya a gyerkőc közelébe menjen. Amíg egészen kicsi volt, addig nem engedtük őket egymáshoz közel, csak néha engedtük, hogy megszaglássza közelebbről is. Onnantól, hogy a kicsi már magától tudott fordulni, felülni, hagytuk, hogy közelebb menjen, arra figyeltünk, hogy lehetőleg ne nyalja arcon/szájon:)

Aztán ha már megtanul járni, akkor jön az, hogy folyamatosan tanítani kell a gyerkőcnek is, és a kutyáknak is, hogy mit szabad és mit nem. Gyerek nem húzza meg a szőrét, nem szorítja, nem ül, nem fekszik rá.

Kutya nem kap a gyerek felé.

Nálunk nagyot lendített a kettőjük kapcsolatán, amikor az unokaöcsém rájött, hogy milyen jópofa dolog a kutyust etetni :D onnantól imádják egymást!

De a legeslegfontosabb: SOHA, 2 másodpercre sem hagyhatod őket felügyelet nélkül. Ha alszik a kicsi, akkor vagy hívd ki őket onnan (az én kutyám imádott mellé feküdni:) vagy maradj velük. Ha játszik, ha eszik, akkor sem maradhatnak egyedül.

Ha meg tudod oldani, akkor majd sétálj velük nagyokat, mindenkinek jót tesz, ha a lehető legtöbb időt a szabadban tölti. A kutyusok kifáradnak, a babád pedig hatalmasakat szundít majd a friss levegőn.

Sok örömet a kicsihez, és kitartás ezeken a meleg napokon:) gondolom nem könnyű.

2012. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!