Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyíratasam le a spánielem szőrét?

Nyíratasam le a spánielem szőrét?

Figyelt kérdés
van egy erősen spániel jellegű kutyusunk amúgy talált kutyus viszont gondolkodtam hogy ebbe a nagy melegbe le lehetne nyírattani a szőrét ugye trimmelős fajta de sajnos neki nem olyan minőségű a szőre. Szóval érdemes lenne így nyára le nyírni neki vagy nem szükséges?

2012. júl. 3. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Spánielkeverékeim vannak, mindet lenyírtam én magam. Első évben csak a legnagyobb bundásat nyírattam meg, nagyon helyes sérót kapott, azóta én is olyanra nyírom. Van fufruja, meg kis haj a buksiján, imádnivaló, mint egy plüssmaci ilyenkor. De a lényeg, hogy nagyon fellélegeznek utána. Sokkal aktívabbak, többet szaladoznak, a csupa korpa bőrük fellélegzik. Ha a nyírást nem is imádják mind, de utána mindegyik sokkal jobban van. Arra figyelj, hogy ilyenkor a nyaki részen sebezhetőbbek, nálunk egyszer így borult fel a falkasorrend, kihasználta az egyik az addig erősebb sebezhetőségét és marakodásnál nyakra ment. Szóval falkasorrendi problémák esetén a nyakat ne csupaszítsd nagyon le.
2012. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!