Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan gazdi akinek a...

Van itt olyan gazdi akinek a kutyája allergiás valamire? Bármire. Kíváncsi vagyok a tünetekre.

Figyelt kérdés

Kérlek, írjátok le mire allergiás és milyen tünetei vannak?

Előre is köszönöm!



2012. júl. 3. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

baromfira.

Erős viszketéssel kezdődött,de úgy hogy véres volt a bőre,aztán véres hasmenése van, ha eszik mondjuk csirkét, vagy pedig rögtön kihányja.

2012. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi szépen! Azt is írjátok le légy szíves, hogy hol vakarózik? Fején, hátán, fülén, oldalán, stb.


Jobbulást!

2012. júl. 3. 11:30
 3/13 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszek a lábánál meg a fülénél volt a legerősebb meg hátsó tájékon.

De ha alapból így vakarózik és nem adtam neki csirkét,mert nem kap már persze, akkor tudom hogy a bűzmirigyével van a gond,sajnos nehezen ürül neki.

2012. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is a csirkére volt allergiás kölyökkorában. Megállás nélkül vakarózott, főleg a lábait rágta véresre, de máshol is kihullott a szőre foltokban és fura kiütésszerűségek jöttek ki rajta. Tápot váltottunk, csirkementes hipoallergén tápra, elmúltak a tünetei, begyógyultak a sebei. Most 2 éves, pár hónapja csirkehúst sütöttem és véletlenül leejtettem egy szeletet. Befalta azonnal, nem tudtam már kiszedni a szájából, így aztán vártuk, mikor jelentkeznek rajta a tünetek, de nem történt semmi. Pár hét múlva próbaképp adtam neki egy kis csirkehúst, megint semmi. Azóta kap rendszeresen csirkét és semmi baja. Nem tudom ki lehet-e nőni az allergiát, vagy mi történt, de örülök neki. :)
2012. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

vmi virág porra lehet allergiás a kutyám


tavasszal és nyáron jön elő neki, ő rágja magát a lábánál és a hátán kb a combja felett és mindkét oldalán, a hasát is rágta,elég pirosas lett a bőre ,de mi körömvirág krémmel minden nap bekenjük és már nem rágja magát,mindenhol ahol kirágta a szőrt és piros volt ,most már rózsaszín a bőre és nő vissza a szőre kb 1 hónapja kentük neki és azóta nem rágja magát ,most már két naponta bekenjük neki azokat a részeket,de szerintem már nem is lenne rá szükség..allergia vizsgálatra nincs pénzünk,voltunk már ezzel tavaly dokinál ,kapott gyógyszert elmúlt neki aztán újra előjött 12000 ft költöttünk rá 4 hónap alatt,azóta inkább mi kezeljük..

a doki azt mondta csirke allergiás, de amikor már egy fél évig nem kapott csirkét és akkor is előjött neki ,akkor tudtam,hogy nem az..főleg hogy ősszel és télen egyáltalán nem rágja magát..tavasszal nagyon, nyáron meg kevesebbet rágja magát ,szeptembertől egyáltalán nem,szóval tuti vmi virág porra allergiás mert időszakos jön elő neki és nem állandóan..

amíg nem állunk úgy marad a körömvirág krém..

2012. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem a bolhairtó nyakörve allergiás (K..tix). teljesen olyan volt a nyaka alja, mintha demodex-es lenne. Kukába ment, betadinnal törölgettem, és nagyon szépen rendbejött.
2012. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző kutyám a spot-on-okra, különösen a Frontline-ra volt allergiás, az egész testén ekcémás tünetek jelentkeztek.
2012. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Az én kutyám a fémre allergiás. Nagyon vakarta a nyakát mikor rajta volt a nyakörv és alul kihullott tőle a szőre. Az orvos írt fel neki 2 fajta krémet azzal kellett kenegetni és persze hanyagolni a fém nyakörvet. 2-3 hét alatt rendbe jött.
2012. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy bolhairtó nyakörvre volt allergiás. Véresre vakarta a fejét, nyakát meg az oldalát. A szőre is elég csúnyán kihullott ezen a részeken neki.
2012. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az enyém szerencsére csak néhány mezei fűfélére.

Gennyes kiütések jelentkeztek először az érzékenyebb részeken (has, hónalj) és ezeket nyalogatta olyan sokáig és erőteljesen, hogy a helyzet csak romlott. 1-2hét alatt sikerült kikúrálni (addig is folyamatosan kellett mozgatni ugye, úgyhogy nem tudtam elkerülni ezeket a növényeket), azóta minden séta után megmosom/áttörlöm törlőkendővel ezeket az érzékenyebb területeket (állatorvosi utasítás), és szerencsére már csak nagyon ritkán és sokkal enyhébben jön elő.

2012. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!