Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó bolhairtót tudtok?

Jó bolhairtót tudtok?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne jó bolhairtóra. Kiltix nyakörvet használok a kutyámra de az utóbbi időben levettem, és néhány helyen észrevettem benne bolhákat, valamit tudtok ajánlani ami beválik?

Az ára az tökmindegy! Bármit ami beválok mondjátok!

Köszönöm!



2012. júl. 3. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Advantix csepp, kutya sulyától függően, lehet kérni kutya kozmetikába, illetve vehetsz te is és becsepegtetheted vele, nyaktól egészen farig, gerincvonalon kell, 1 hónapig véd, előtte utána 3-4 napig nem szabad fürdetni, de erről a patikus/kozmetikus úgyis elmond mindent.
2012. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Frontline. Mi évek óta használjuk, kinti kutyák, és nincsenek bolhák. Ez cseppentős, kb. 3 havonta kell használni.
2012. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát most először is valami fürdető akármi kellene amivel a benne lévőt ki lehet írtani és a házába ilyen helyeken lefertőtleníteni a helyeket
2012. júl. 3. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor először elviszed kutya kozmetikushoz mondod hogy bolhaírtás lesz, kb 500 ft, majd kérsz advantix cseppet és ha úgy van oda is adja és te majd otthon becsepegteted a csepp súlytól függően 2000ftól van fölfelé, illetve mások majd ajánlanak mást :).
2012. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Neostomosan ampulla! Annál nincs jobb, azonnal kiöli a bolhákat.

1 ampullát 1 liter vízzel kell higítani. Én 1 liter vizet az 5 kg-os kutyámra használtam.

Be kell állítani lavórba/kádba, és ezzel a cuccal egy negyed órán át locsolgatni, fontos, hogy mindenhol érje a víz, a fején is. Utána nem kell leöblíteni, hagyd rajta megszáradni. 5 nap múlva megismételni, hogy az akkor kikelő petéket is kiírtsd.

Utána mehet majd rá a spot-on, vagy a nyakörv.

És természetesen az életterét is bolhátlanítani kell. Ugyanígy neostomosanos oldattal körbe kell permetezni mindent, a kutyaólat, stb. Jó lenne, ha a párnáját, pokrócát lecserélnétek.

2012. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És egy 30 kg-s kutyának hány ampulla kéne? + 1 gondolom elég hogy permetezzem a helyeit
2012. júl. 3. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
legalább 5-6 ampulla, és abból 6-7 liter vizet tudsz csinálni. Szerencsére egy ampulla nem nagy összeg, 400-500 forint körül van.
2012. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a legegyszerűbb és leggyorsabb és leghatásosabb az INSECTICIDE 2000 nevű szer ez egy fújkálható permetlé. Nem kell tőle félni, melegvérűekre ártalmatlan! Lefújod vele a kutyát, meg a vackát és kész is! Nincs szaga és nem hagy nyomot! Évek óta ezt használjuk és még SOHA nem volt se kullancsunk, se bolhánk! Nagyon sokáig hatásos. Én egy évben 2-3 x fújom le a kutyákat megelőzésképpen. De persze, mivel udvari kutyák, nem fürdenek, ami lemoshatná a szert, ezért jó sokáig rajtuk van. Szép egészséges, fényes a szőrük. Nem lesz összetapadva tőle, mint pl. a Frontline-tól.
2012. júl. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én a Fressnapf-ban szoktam venni ezt az Insecticide 2000-et, de lehet kapni állatpatikákban is és gazdaboltokban is láttam már. Eredendően állatra való szer, de én a konyhánkban a hangyákra is ezt fújom, mert annyira hatásos. Egyszer kell csak odafújni és egy évig nincs több hangya. Persze azon a részen nem mosok fel. Minden tavasszal bepróbálkoznak, de esélyük sincs. Még egy fontos dolog, hogy használat előtt jól fel kell rázni. A mi labradorunk utálja ezt a fújkálást, de a cél érdekében ki kell bírnia. Sok sikert nektek is!
2012. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A cicánk 16 éves, és nagyon szenvedett a bolháktól. Mindent kipróbáltunk, de a dögök csak jót röhögtek a természetes és mesterséges szereken is. Az egyetlen megoldás a napi porszívózás. És a Fypryst cseppentő... Tegnap előtt még hemzsegtek a kis fején, ma éjjel végig aluldt, nem vakarja a sebeit, és egy szál bolhát sem találtam a szőrében. A padlón annál inkább, úgyhogy porszívóóóó..... még napokig, hogy vissza ne térjenek!!!! nekünk ez vált be, hosszas próbálkozás után!
2012. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!