Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a kutyám bizalmát, kötődését? Azon kívül, hogy én játszok vele, én etetem, én sétáltatom, én ápolom.

Figyelt kérdés
Nagytestű ivartalanított kanról van szó, de egyáltalán nem bízik már bennem, mert elég sokat "terrorizáltam" az utóbbi időben. Volt az ivartalanítás, utána komplikációk léptek fel, én kenegettem, stb. Továbbá a füle volt begyulladva, én csepegtettem, stb.
2012. júl. 3. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
elvileg a fentiek (eteted, sétáltatod, ápolod) bőven elegendőek ahhoz, h hozzád kötődjön, benned bízzon a legjobban. az ápolás sem oltja ki a bizlmat, ha érzéssel csinálod és közben nyugtatgatod a kutyát. nálunk is én etetem, sétáltatom, és viszem orvoshoz a kutyát. utóbbit szívből utálja és az azt követő házi kezeléseket is. de hagyja és azt látom a szemében és a viselkedésén, h már kitapasztalta, h ezzel hosszú távon enyhítek a fájdalmán. persze nem mindenre igaz. a kennelköhögésre felírt szirup beadását pl ő is nehezen "emésztette meg". ha közelítettem hozzá, mindig leellenőrizte, h a kezemben van-e, sőt árgus szemekkel viszlatott, h simogatás közben előveszem-e hirtelen valahonnan. de itt sem sérült a bizalom, csak mindig figyelte a kezemet, hátha csalok :)
2012. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy! Nekem nincs ilyen "könnyű" helyzetem. Most, hogy meleg van, már az is gyanús neki ha behivom a lakásba a hűvösbe, vagy vizes törülközőt teszek rá (víztől fél, locsolni nem tudom). Állandóan kell betadin-al kenegessem a fülét is, meg a sebeit ha elvakarja magát, de még nem fogta fel, hogy jót akarok neki, pedig aztán tényleg óvatosan játékosan, magabiztosan csinálom, nem gurulok dühbe, ha már a 20. kísérletem ellenére is elszalad, stb. Jaj, nehéz ügy. Tudom nem minden kutya egyforma, de az enyém az külön fejezet. Suliba jártunk, tanítgattam, betegen is játszok vele, és annyira szeretném, ha egy kicsit is érezné, hogy jót akarok neki, ő a mindenem, soha nem tennék rosszat vele, de sajnos ő nem ember és nem fogja fel.
2012. júl. 3. 14:16
 3/7 Hovarju ***** válasza:

az általa kellemetlennek tűnő kezelés után, jutalmazd meg egy finom falattal.

Nálunk bejött.

2012. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig szoktam jutalmazni, ezt megtanultuk a suliban. :))
2012. júl. 3. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy úgynevezett kötődési tréning, ami direkte a megfelelő kötődés elérésére szolgál. Az eledelt használják ekkor, hisz mint minden ragadozót, a kutya kötődését is az eledelen keresztül lehet a legjobban befolyásolni. 5 hét minimum, ezalatt csak és kizárólag kézből kaphat a kutya enni, feladatokra, behívásra, engedelmességre, stb. Javasolt hetente 2, nem egymást követő napot tartani, mikor egyáltalán egy falat eledelt sem kaphat, se kis nasit, se jutalom falatot, semmit. Ez megemeli az ösztönhőmérsékletét, eredményesebb lesz ez a tréning. De ennek is vannak szabályai, mint, hogy csak te adhatsz neki enni, ne etesse se kisgyerek, se szomszéd néni, se rokonok, senki, különben fölösleges az egész.

Ne tudjon lopni, ne tudjon se utcáról, se a kertből maradékot, egyéb eledelt felenni, mert ezzel is borul sajnos minden.

Az 5 hetet ki kell tartani minden körülményben, különben az egész értelmét veszti. Általában az első 1-2 héten még rosszabb lesz a helyzet, csak a 3-4. héttől lesz javulás, de még ekkor sem szabad feladni ezt.

Lehetőleg séta közben kapja meg a napi adagját, olyan helyeken, ahol jellemzően a legkevésbé kontrollálható, ahol a legkevésbé szokott figyelni, pl. kutyák, emberek között, stb.

Ez alatt a néhány hét alatt a büntetéseket el kellene hagyni, vagy legalábbis a minimálisra kell csökkenteni.


Ha jól csinálod és következetes vagy, az eredmény lenyűgöző lesz, a kutya kötődése és bizalma nagy mértékben meg fog erősödni. Persze ehhez az is kell, hogy minél több tekintélyt szerezz magadnak, fel is tudjon rád nézni.

2012. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

huh, szegény. tény, h minden kutya más és más. talán már próbáltad őket, de leírom az én tippjeimet, hátha valamelyiket tudod hasznosítani


az utált dolgokkal eleinte (van, amelyiket azóta is így):


- kenegetés esti kiadása félálomban

- gyógyszer bevétele finomfalatban. ez nálunk is macerás, van,amikor 3-4 féle dologba is elrejtem, de kiköpi. ilyenkor elteszem a szeme elől és csak órák múlva próbálkozom újra úgy, h az előkészületet ne lássa, csak a kész finomfalatot. néha napi 3-4 szer ismétlődik a dolog, mert esetenként makacs a szentem. (rám nem haragszik, ezredjére is odajön, csak a gyógyszert nem nyeli le)


-napi 1 fésülés kizárólag a nap fénypontja, a nagyséta előtt. tudja, hogy ha túl van rajta, azonnal rákerül a póráz és 5 percen belül kint vagyunk a lakásból. sosem tettem másként, így ez már pavlovi reflex nála és magától üget elém, ha meglátja a fésűt, pedig a mai napig mind közül ezt utálja a legjobban


szőrnyírás a szeménél szintén félálomban, kicsi simogatás után. (most már bízik bennem annyira, h bármikor hadonászhatok a feje előtt az ollóval)


remélem tudtam segíteni

2012. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindannyian sokat segítettetek, nagyon köszönöm!


A kötődési tréningről sokat olvastam mostanában, de még nem alkalmaztam. Talán kéne ...., sőt biztosan ki fogom próbálni és alkalmazom.


Nálunk az egyedüli dolog ami nem macerás, aza gyógyszerbevétel. Jutifalatba téve így is sokszor kikőpi, de érdekes módon nem lesz bizalmatlan és másodszorra is szívesen elfogadja.

Fül problémákat és is félálomban csinálom, sokszor észre sem veszi az elején, mert felmelegítem a Betadinos vattát, de egy idő után megérzi a szagát és már iszkol is el. De ez miatt már nem bízik bennem,ha lepihen és elmegyek mellette már forgatja a szemét, hogy mire készülök. Nehéz ügy. Ráadásul az állatorvosnál is kezelhetetlen, nagy hátránya, hogy nagytestű, de szerencsére nem agresszív. Ezek miatt az orvos nem is tudja rendesen megvizsgálni. Egyszer el kellett altatni, hogy kipucoljuk a fülét, mert sebes volt.


Borzalmasan makacs és önfejű (husky keverék), és az bánt a legjobban, hogy a párom semmit nem foglalkozik vele és mégis őhozzá ragaszkodik. Viszont neki nem engedelmeskedik. Van ilyen egyáltalán? Olyan furcsa.


Tényleg már csak a kötődési tréning van hátra, erőt veszek magamon és alkalmazni fogom.

Viszont van egy nagy hibám, állandóan simogatom, szeretgetem, nem bírom megállni, annyiszor próbáltam már, de nem megy.

Fésülés szerencsére nem problémás, tűri rendesen.

2012. júl. 3. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!