Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő korában érdemes...

Mennyi idő korában érdemes ivartalanítani egy szuka kutyust?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Első tüzelés előtt.
2012. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények. Első tüzelés előtt a legkisebb a kockázat a műtét során, akkor a legbiztonságosabb. Sokak szerint azonban inkább a tüzelés után érdemes, mert a kutya különben vissza maradhat a növésben, gyakori, hogy nem éri el a normális testtömeget és méretet, vérmérsékletében is megmarad kölyöknek. Sajnos én is több példát ismerek erre.

Mivel én komolyan foglalkozok a kutyámmal, komolyabb céljaim vannak vele, én a 4. tüzelést is kivártam, azt az időd, mikor már teljesen kifejlett és nagyrészt megkomolyodott.

2012. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert én nem meg mindenhol azt olvastam, hogy éppen hogy nagyobbra nő a kutya az ivarérés előtti ivartalanítás esetén.


"A játékosság tartósabb, a csontok pedig tovább növekednek. Ez utóbbi következménye, hogy különösen a csövescsontok, vagyis a végtagok csontjai némileg hosszabbra nőnek, ezért az ivarérés előtt ivartalanított állatok egy kicsit nagyobbak lesznek."


itt a forrás ahonnan idéztem: [link]

2012. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van, nagyobbra nőnek. Az én kutyusom is ivarérés előtt lett ivartalaníttatva, pár cm-rel valóban magasabbra nőnek.
2012. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, akkor rosszul tudtam. Nekem két barátom van, akik az első tüzelés előtt ivartalanították a kutyáikat, mind a kettő eb tenyésztőtől származó, tk-es fajtatiszta kutya, az egyik egy kis vizsla, a másik egy óangol juhászka. A vizsla a standard magasságot sem éri el, az óangol pedig nagyon az alján van. Mind kettő kutya szülői, a gazdik szerint, magasabbak voltak. Persze előfordulhat, hogy ez a kettő eset csak véletlen volt, nem ez az átlagos.
2012. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt tanulmányozd át és utána dönts belátásod szerint. :)

[link]

2012. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
26%
Az első tüzelés előtt ivartalanított szukáknál gyakorlatilag 0 az esélye egy későbbi emlődaganatnak. Első tüzelés után 8, második után 25 %. Érdemes rajta elgondolkodni.
2012. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!