Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnak megérteni...

Hogyan tudnak megérteni minket különböző nyelvek esetén a kutyák?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ők a hangsúlyozásból értenek főleg, de pl az angol nyelvben tök máshol van a hangsúly mint a magyarban. Így ha egy angol családtól fogad örökbe magyar család kutyát, akkor a kutyának milyen nehéz átállnia és megszoknia egy másik nyelven mondott ugyanazon parancssort?


Vannak az univerzális jelek, a leguggolás, vagy a tárt karokkal hívás, de a parancsok ugye más nyelveken máshogy hangzanak, más hangsúllyal.


Nem tudom mennyire érthető, de már régóta érdekel..:D


Kössszi:)


2012. júl. 3. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Irány a suli és nyelvlecke a kutyulinak!
2012. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Meg kell neki újra tanítani a parancsokat magyarul.
2012. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Saját tapasztalatom alapján nemcsak a hangsúlyból értenek,képesek több nyelven megjegyezni vezényszavakat:nekem volt egy befogadott kutyum Máltán,amikor önkéntes voltam és én angolul és magyarul felváltva tanítottam,az ottaniak pedig a máltait használták,így a kutya tul.képpen megtanulta 3 különböző nyelven a vezényszavakat.
2012. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha a kutya alapjáraton már tudja az adott feladatokat, pár gyakorlás alatt, pár megfelelő időben és módszerrel történő dicséret után rájön, hogy ha másik jelre is, de ugyan azt a feladatot kell csinálnia. Ha meg nem nem tudja még a trükköket, akkor ugyan olyan nehéz vagy könnyű lesz a tanítás pl. angolul, mint magyarul. :)

És a kutya a kéz és testjelekre érzékenyebben reagál, mint a hangjelekre. Valószínűleg más országokban is az alap feladatok kézjelei megegyeznek azokkal, amiket mi használunk.

2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nagyon rosszul tudod. A nonverbális kommunikációt értik, nem pedig a verbálisat (a hangsúlyozás is pont oda tartozik). Nonverbális jelből meg csak az ember kb 250000et ismer fel, és java része nemcsak a világ összes emberénél ugyanaz, de még állatok esetén is lazán lehet kommunikálni vele.
2012. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A kutyák nem tanulnak meg több nyelven érteni..

Elég a mozdulat és tudják mit vár el a gazdi.

Én magyar vagyok,és kint élek Angliában. Egy kedves barátomnak 3 kutyája is van. A gazdi angolul mondja neki a parancsszavakat. Én magyarul. Mégis a kutya tudja mit akarok tőle,és teljesíti is. Ugyanis a parancsszavak mellé sokszor a testünk is beszél. A kutya ezekből ért, és nem abból hogy angolul vagy magyarul vagy máltai nyelven kommunikálunk.. A testbeszéd a legfontosabb.

2012. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Ez marhaság,amikor nem használok testjeleket,akkor is megcsinálja,most is van kutyám,ő is megcsinálja.Volt már neked kutyád???Mert nem úgy tűnik...
2012. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, örülök a segítőkészségeteknek:)
2012. júl. 3. 16:45
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkit zöldkezeltem, nem tőlem vannak a lehúzások..


Testbeszéd pedig mindig van, mert tested is van:) és a kutyának is.

2012. júl. 3. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Próbáljátok akkor ki, hogy egy számára viszonylag új feladatot csak szóval adtok ki, utána pedig szóval és testjellel is, végül csak testjellel. Náluk a testjel az első. (Ezért nem lehet versenyeken, vizsgákon a legtöbb feladatnál test- és kézjeleket használni, mert az már hatalmas segítség, jelentősen könnyebben megérti úgy a kutya, hogy mit várnak tőle.)


A kutyák egymás között is testjelekkel kommunikálnak főleg, nem hanggal. A testjelekből lehet mindent észrevenni, a fül, farok állásából, a testtartásból, a mozdulatokból, a fej mozdulataiból, stb. Minimális hangot használnak egymás között. De lehet még persze kötözködni, csak előtte kicsit jobban ki kéne ismernetek a kutyáitokat.

2012. júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!