Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábnál követés, szemkontaktus?

Lábnál követés, szemkontaktus?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a komoly munkakutyáknak hogy tanítják a póráz nélküli szoros lábnál követést és az állandó, intenzív szemkontaktust? Jelenleg csak ez érdekel, a többi feladat tanítási módszere nem. Természetesen a munka kutyásokat kérdezem. Ilyen típusú munkára gondolok: http://www.youtube.com/watch?v=aLps711eluI&feature=related

Nekünk is van egy erősebb szemkontaktusunk és egy igen jónak mondható lábnál követésünk, de persze az semmi ehhez képest. És az szinte elképzelhetetlen nekem, hogy valaha ilyen szépen használja a hátsó lábait a kutyám az igazodáshoz. :) Köszönöm!


2012. júl. 3. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talán elvihetnéd kutyaiskolába. :) Ott biztosan segítenének ebben. Ezeket a kutyákat vérprofi oktatók képzik ki, ezért érdemes keresni egy ilyet. Te is sokat tanulhatsz egy ilyen tanfolyamból.
2012. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Labdával, vagy valamilyen olyan tárggyal amit nagyon szeret. Egyébként manapság ha jól tudom már az az elvárás hogy a kutya a válladat nézze. Én úgy csinálom hogy a hónom alatt van a labda, és a kutya azt nézi. Nekem problémáim voltak a szembenézéssel, mert magas vagyok és mivel arra lett eleinte tanítva hogy szemembe nézzen ezért bejött elém néha, valamint ferde volt mert csak így volt meg a szemkontaktus.

Eleinte nekem is képtelenségnek tűnt ezt elérni a kutyánál, de végül is sikerült. Mondjuk nekem németjuhászom van és az nem olyan feszes mint egy mali.

2012. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hat ez tenleg furcsa, haveromnak is ez volt a gondja, volt 1 pulija, volt az allatsuliba meg mindenol, megsem tudott labnal kovetni, jott par lepest, de utana megunta. Utana vett 1 cocker spanielt, 2 honapos volt akk a kutya, 3 nap alatt toketelesen megtanult labnal kovetni, minden fele suli vagy hasonlok nelkul...
2012. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnek egyébként igaza van, ha megteheted keress fel egy olyan sulit ahol versenyszintre is készítenek fel kutyákat és érdeklődj ott, mert biztosan van több módszer is ahhoz hogy elérd a kívánt szintet.
2012. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tele van a YouTube ilyen filmekkel, de nem könnyű rá

találni. A lényeg, bal kézben a kaja és a kutya orra előtt tartod közvetlenül végig. Így vezeted a kutyát.

2012. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a maliknál lévő feszes, magasra tartott fej pl a németjuhásznál nem elfogadott.
2012. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2012. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ehhez megfelelő kutya is kell aki alkalmas erre és motiválható. Szerintem mondjuk egy bernáthegyivel soha nem lesz ilyen szép szemkontaktus és ilyen pontos és pörgős munka.
2012. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szemkontaktus lehetne.

Pörgős meg egyértelmű, hogy kevésbé.

2012. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg fajtán belül is olyan egyedet kell választani, ami élénk és érdeklődő. Lusta kutyával nem fog menni a munka, és a hiperaktív sem túl szerencsés.
2012. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!