Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tiltják be, hogy...

Miért nem tiltják be, hogy panelba ne lehessen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs ti hogy vagytok vele, de én egyszerűen rosszul vagyok attól, ha valaki kutyát tart egy panelban.

Legyen szó bármilyen fajtáról, nagyságról, súlyról, mennyiségről stb.

Szerintem a kutya kintre való!

Félreértés ne essék, én imádom az állatokat, nekem is van egy beaglem, de csak akkor engedem be, ha pl: hideg van, vihar stb.

Szerintem egy kutya a kertben érzi jól magát, ahol szaladgálhat, szimatolhat, megjelölheti a maga területét!

Panelban csak fekszik, hullajtja a szőrét mindenhova( nem is értem, hogy lehet úgy lakni, ha meg épp becsinál akkor meg jól le van szídva , holott a gazda a hülye.

Nem is beszélve arról, hogy 10 emberből 9 nem szedi fel az utcán a kutya szart, mondván hagy lépkedjen benne a hülye ember, meg a kis gyerekek.

Ti nektek erről mi a véleményetek?

Lehet csak én vagyok túl kritikus , vagy más is látja így a helyzetet?


2012. júl. 4. 10:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
94%
Jah mert sokkal jobb 1 olyan kutya ami csak a kertbe van tartva és soha nem mehet ki,... amúgy meg a kutya egymaga a kertbe se fog neked szaladgálni... Szerintem sokkal több kutya van normálisan tartva ami panelba van mint ami kertben.
2012. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Említettem valahol, hogy sétálni nem viszem, illetve nem lehet?????

Nem a séta a kérdés,hanem a kutya elhelyezése.

Nem értem mire a lázadás!

2012. júl. 4. 11:02
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szinte csak udvaron nem jó tartani kutyát, mert ha egész nap kint van szerintem nem lehet vele annyit foglalkozni mintha bent lenne. Az én kutyám (vizsla) utál kertben lenni (most panelba lakunk, de ezelőtt kertesbe). Neki szabad volt ki-be járkálni és ő mindig bent volt csak pisilni ment ki. Ő meghalna ha kint kellene élnie és csak hidegben jöhetne be. HA rendesen le van mozgatva egy kutya akkor kertben is csak fekszik. Szerintem az is kínzás, ha az egész életét egy kertbe éli le szocializáció, séta, játék nélkül vagy netán egy láncon tartják egész nap. A sza.r szedésről annyit ha valaki kertesben lakik és valami csoda folytán viszi sétálni a kutyát a legtöbb ott hagyja a sza.rt ez nem panelban lakástól függ hanem az adott személytől
2012. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
94%

Csak két kérdés:


1. Te nam az a típus vagy, aki mindenáron bele akar szólni mások életébe? Ha jól sejtem, akkor igen, viszont a politikai pálya kitűnő lehet számodra.


2.Ki a fülem vagy te, hogy, ha nem tetszik valakinek a véleményed, az lázadás?!

2012. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem téged rosszul tanítottak, vagy rosszul tapasztaltad meg azt, hogy hova, és mire való a kutya, és főként, hogy mire van szüksége.

A kutya egy falkaállat, és a család a falkája. Az a természetes állapot, ha velük van, nem pedig kirekesztve a kertbe. Tarthatók kertben is, de sok olyan fajta van, ami kimondottan lakásba való.

Megfelelő testmozgással pedig a kisebb termetű kutyáknak sokkal optimálisabb a lakás, sokkal jobban a természetük és igényeik szerint való, mint ha ki lennének rekesztve egy kertbe.

Egy kutya soha nem attól boldog, hogy rohangálhat a kertben!!! Attól sokkal inkább, ha a családdal lehet!

Alapvetően rosszul gondolkodsz a kutyák természetéről, és igényeiről.

2012. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
20%
A kérdező úgy értette, hogy a kutya a kertbe van, de ez nem azt jelenti, hogy nincs sétáltatva és foglalkozva vele. Szerintem ha egy kutya kölyökkorától kezdve kertben van, akkor utálná az egész napos bezártságot, és ez fordítva is így van. Én annak a híve vagyok, hogy a kutya alapjáraton kint van a kertben, de bejöhet a lakásba, ha akar.Kis és nagydolgát kint végzi. Eljárunk vele sétálni, kirándulni, játszunk vele. Tehát attól, hogy a kutya a kertbe van, nem a lakásba, még foglalkozva van vele. Én panelba nem tartanék állatot, se kutyát, se macskát. De mindenkinek saját joga eldönteni, hogyan tartja az állatát.
2012. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Az első mondatom kicsit értelmetlen, bocsi! :)
2012. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Mert olyanokkal állsz nekem,amikről szót sem ejtettem!

Senki nem mondta, hogy dobják ki a kertbe és 10 éven keresztül futkosson magának!

Séta,játékszőr kikefélés, orvoshoz vitel stb. ez mind alapvető dolig, ha valaki kutyát akar tartani.

Elnézést ha nem írtam éppen bele;)

A vizslás "megoldás" pedig tetszik, mikor még kertesben laktatok:)

A panelosban igazán az nem tetszik, hogy lassan már csak a génhulladék Mini kutyákat veszik oda.

2012. júl. 4. 11:15
 9/50 anonim ***** válasza:
90%

Nos, akkor én egy bunkó panelban lakó kutyatartó vagyok, aki kínozza a kutyáját és nem szedi fel a sz@rt utána, sőt szerinted még az is előfordul, hogy bekakil a kutya a lakásba és kapja a szidást és egyáltalán nem érik ingerek és unalmas élete van a kutyának.

Hm. Hihetetlenül felbosszantottál ezzel az egésszel. Mi közöd ahhoz, hogy ki-hol tartja a kutyáját?


De elmondom, ahogy én látom. Családi házban levő kutya: a gazdi dolgozik, az alatt az idő alatt, ha elmegy valaki a kerítés előtt, a kutya ugat, szalad egyet, amint megszűntek az ingerek, visszafekszik pihenni (jó esetben persze, mert az sem ritka, hogy láncon vagy 10m2-es kennelben van a kutya, ami bár biztos furcsa, de még kisebb, mint egy panel). Saját magát egyedül egy kutya sem fogja lemozgatni, nem for őrült rohangászásba kezdeni, hacsak nem foglalkoznak vele. Jó esetben az esetek nagy többségében, ahogy te fogalmaznál 10-ből 9-en egy héten egyszer viszik el sétálni a kutyát. Emellett mivel kinti kutya, a gazdája is dolgozik és otthoni teendők is vannak, jó ha 2 óra jut a kutyára. Tehát a kutya napi 2 órát látja a gazdáját, majd unatkozik egész nap egyedül.


Ezzel szemben az én kutyám 9 órát van egyedül, otthon pihen. Minden nap sétáltatva van, mindenhova visszük magunkkal (most is speciel itt van velem a klímás irodában), megyünk vele kirándulni, fürdeni, családtagokhoz, kutyaiskolába, más kutyákkal játszani stb. És emellett a 9 órát leszámítva egész végig a gazdája mellett van.

Hogy melyik kutya boldogabb? Mindenki döntse el maga.


Egy dolog van, amivel egyetértek, hogy többen is szedhetnék az utcán a kutyasz@rt, nem jó dolog állandóan kerülgetni.

2012. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

11:14 megértette a kérdést.

és elnézést, ha rosszul fogalmaztam.

2012. júl. 4. 11:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!