Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hűtitek a kutyátokat...

Hogyan hűtitek a kutyátokat kánikulában?

Figyelt kérdés
Megengedjük neki azt is hogy szétássa a kertete csak hogy hüvös gödörben fekhessen, lelocsoljuk, mindig friss vizet teszünk elé minnél többet igyon. A sétákat sem eröltetjük napközban, kizárólag hajnalban és késő délután. A kedve nagyon jó, játékos, bújos, hatalmas testű, 60 kg-os roti keverék, (bundás), van étvágya, csak két napja megy a hasa. Félek hogy a meleg miatt.... :(

2012. júl. 4. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a nagyobb bundájú kutyákat kevésbé kell félteni, mert jobban bírják a szélsőséges időjárást.

Nem kell kétségbe esni, ha talál árnyékot és van sok vize, nem lesz baj. Ha mégis nagyon úgy tűnne, hogy rosszul érzi magát, lelocsolhatjátok, vagy rakjatok ki neki vizes vödröket, abban lehűtheti magát. Ha összevizezitek, akkor csak a lábait és hasát szabad. Esetleg meg is nyirathatjátok, ha baj van a melegben.

2012. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
u.i.: a miénknek is ment a hasa a melegben, de pár nap után magától elmúlt. ha nem így lenne, akkor vigyétek orvoshoz, lehet, hogy megevett valamit a kertben, amit nem kellett volna.
2012. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem nyírnám, de árnyékos helyen egy jó adag füves részt fel locsolnék, ott szívesen el lesz. Lehet, hogy attól megy a hasa, hogy az ivóvize esetleg felmelegedett, egy kicsit állott lett? Azt előfordulhat, hogy célszerű lenne óránként cserélni hogy mindig friss vize legyen.
2012. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyáink előtt mindig van friss víz, van nekik kint egy kád víz. Minden nap csak 20:00 óra után sétálunk és séta után a csak alatt lemosom a lábukat, hasukat.

Szoktam őket ilyenkor "jegelni" is. + ilyenkor a teraszon a hűvös kövön fekszenek.


Figyel kutyusodra,hogy igyon elég vizet. Ha a hasmenése nem múlik egy pár napon belül akkor irány a doki!

Ilyen melegben könnyen ki is száradhat.

2012. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 VBeata81 ***** válasza:
100%
Nagyon jól hűtöd, de ha erős hasmenése van, menj orvoshoz vele, mert kiszáradhat. Mivel eteted? Ha nem csak száraztápot kap, figyelj rá, mert nagyon hamar megromolhat az étel, ha nem eszi meg rögtön.
2012. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok hasznos dolgot olvastam. Sajnos a mi kutyánk nem megy a fizes fűre, olyan kis hülye, úgy csinál mintha félne a víztől, szerintem csak egyszerüen nem szereti ha vizes... a nagy bundáját vizeztük be, de akkor ezentúl csak a hasát és a mancsait fogom, de miért így tanácsos? Lehetséges hogy a vizestállal lesz a baj... gyakrabban fogom neki cserélni. Ja és a táp, jó minőségűtápot kapott minidg is: DogChow. Mindig ezt kapja és hálistennek van étvágya ez azért jó jel :) Lehet hogy csak mi aggódjuk túl. Az egy kicsit megnyugtatott hogy a nagy bundásokat kevésbé kell félteni.
2012. júl. 4. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a hasmenés mitől lehet, esetleg adhatnál neki Smecta port rizzsel. Hasmenés, ha durva, veszélyes is lehet ebben a hőségben, hiszen folyadékot veszt azzal is.

Nálunk van nekik saját medence, sokszor este elviszem úszni is őket, talpukat, hasukat, nyakukat, fejüket jó hűteni. Enyémek is krátereket ásnak, főleg a rózsabokor alá, ott próbálnak hűsölni. Esetleg a betont locsolhatnád kicsit estefelé, hogy legalább éjszakára lehűljön kicsit.

Egyébként volt egy cikk megosztva facebookon, pont a hőségben való vízivásról volt szó benne, ha megtalálom belinkelem neked.:)

2012. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ja igen a betont is szoktuk locsolni :) Reggelre már jobban lett :) De remélem hamar vége lesz a kánikulának. :S
2012. júl. 5. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!