Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fülét beköpték a...

Kutyám fülét beköpték a legyek, hogy akadályozzam meg, hogy békén hagyják?

Figyelt kérdés
tegnap még csak az egyik fülét rágták, akkor le is fertőtlenítettem, gondoltam elég lesz arra vigyázni, hogy el ne vakarja, meg nehogy megint rászálljanak, erre ma mikor hazajöttem már a másik füle is sebes volt. Sajnos más állatok is vannak a közelben, valószínűleg emiatt is kezdték ki. De hogyan védjem meg?
2012. júl. 4. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz.
2012. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egy körömnyi sebbel? azért annyira nem vészes. AZ orvos is csak fertőtlenít. AMúgy van rajta nyakörv, úgyhogy nem is értem!!!
2012. júl. 4. 13:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Aki esetleg keresne még a témában, Federol nevű szert ajánlanak. Én is kipróbálom, meg a légypapírt, amíg enyhül az idő és kevesebb légy lesz !
2012. júl. 4. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le Betadinnal. Ha gyógyult a seb, tegyél rá légy elleni készítményt. Én nagyon sokáig Fly stop- ot vettem rájuk (lovaknak készült, citrom illatú krém, nagy kiszerelés, sokáig elég, de 5000 felett van egy nagy tégely).

MOstanában viszont embernek valót használok ( Vape, Proctect). Krém állagú, citrom illatú. Nagyon jól távoltartja a kis dögöket.

2012. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy Federolt javasolták. Nálunk nem jött be sajnos, büdi és ragacsos lesz a szőr tőle. A légypapir jó ötlet, abból én is aggattam ki jópárat már.:)
2012. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a neostomosant és/vagy a biospotix sprayt a legyek távol tartására. A seb kezelésére meg neogranormon/ bepanthen / kék kenőcsöt.
2012. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!