Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik 2 fajta felelne meg az...

Melyik 2 fajta felelne meg az igényeinknek a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés

2 kutyát szeretnénk egy kis és egy nagytestűt.

Fontos volna, hogy ne azért "javasonjátok" pl. a spánilet mert az a kedvenc fajtátok!


-Szeresse a gyerekeket

-Rendszeresen járok futni. Hetente megyünk túrázni általában 4-5 órás de van, hogy egész napos túrákra.

Heti 1x lenne Agility. (persze ha valamelyik fajta ennek a feltételnek nem tesz eleget de az össze többinek igen akkor mondhatjátok a fajtát mert az Agility nem olyan fontos...)

Minden nap lenne játék, mezei szaladgálós séta és szellemi fárasztás.

-Jó volna ha legalább a 2 kutya közül az egyik jelezne

Nem szeretnénk túlzottan munkamániás kutyát. Szeretnénk ha aktív lenne de azért néha fogadja el, hogy nincsen minden egyes nap 3 óránk rá. Van, hogy csak kevesebb.


Fajták:

-Német juhász

-Puli

-Ír szetter

-Cavalier King Charles spániel

-Jagd terrier

(esetleg még a Tacskó...)


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. júl. 4. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül, ha már mindenáron kettő kell akkor az Ír szetter és a Terrier. ( :


De az ír szetter szerintem tökéletes lenne neked. ( :

2012. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igazság szerint ez a 2 fajta tetszik nekem igazán amit te is ajánlottál de nem voltam benne biztos,hogy tényleg nekünk valók. Mondjuk a terrierre valamennyire számítottam mert nekünk is van egy Foxink.

2012. júl. 4. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre egy rétaljai keverék is képes, nem értem miért kellene fajtatiszta kutya. Nincs olyan elvárásod, ami miatt mindenképp egy menhelyi kutya ne lenne jó. Azt mondom nézz körbe egy menhelyen!
2012. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Nekem egy belgám és egy keverékem van a keverék közepes termetű és kb másfél óra rohangászástól kifekszik. Én sem vetem meg, sőt támogatoma menhelyi kutyák választását( én az illatosról hoztam el) de egy keveréknél nem igazán tudod mire számíts, míg egy fajtánál megvannaka standard tulajdonságok.
2012. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én is a Jagdra és a szetterre voksolok, vagy ha bírod az ugatást akkor puli.
2012. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a jagdot csak akkor válaszd, ha nem első kutya, és nagyon tudod fogni. nekünk volt, nem bírtunk vele. apámnak volt mellette egy idomított német juhász, amivel dolgozott is, első szóra teljesítette a parancsot (tudom is ajánlani), de a jagdunkat nem tudta betörni. nem hallgatott semmire. de nagyon emberbarát kutya, viszont minden mozgó dolgot legyilkol, hisz vadász kutya. saját tapasztalatból nem ajánlom. de német juhászt nyugodtan vehetsz.
2012. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a pulit (bár még inkább a mudit) és a Cavalier-t ajánlanám. A puli remek jelző kutya, mind a kettő fajta bírja, sőt igényli a rendszeres foglalkozást, nagy sétákat. Mind kettő típussal általában nagyon jól lehet agility-zni, bár persze egyed függő főleg, hogy mit lehet majd belőlük kihozni.

Ha nem akarsz mind a kettővel agility-re járni, akkor a pulit és német juhászt javaslom. (De nj-t jó kennelből válassz mindenképp. A legbiztosabbak a munka vonalú kutyák.)

2012. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A válaszokat nagyon szépen köszönöm!
2012. júl. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!