Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásároltam egy Közép ázsiai...

Vásároltam egy Közép ázsiai kutyát, séta közben sántít az első lábára és a felállása is nehézkesen történik, ha ül és a hátához megyek és szólok neki nem felállva fordul meg hanem ülve fordul felém! A tenyésztő mondta ne adjak vitaminokat neki?

Figyelt kérdés
persze Royal canin tápot kap és ezért nm kell a vitamin!
2012. júl. 4. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vagy csonthártya gyulladása van, vagy megsérült a könyöke. Ajánlatos volna dokihoz vinni. Milyen dolog eladni egy sántító kutyát. A royalról állj át másik tápra. Az nagyon erős neki.
2012. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát.. van valami a szerződésbe, hogy ilyen esetbe mit csinál? amúgy minden esetre nem normális! vidd el orvoshoz ő tud biztosat mondani! de hátha nem komoly a baj:)

Remélem szép egészséges lesz a kutyusod!:)

egy KÁJ rajongó 20/L :)

2012. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ide regisztrálj be. Sokat fognak segíteni.

2012. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De nem fájhat neki mivel amikor viszem sétálni még fut is!a royal canin miért erős úgy gondolom ez az egyik legjobb táp a legtöbb tápértékkel vagy nem?
2012. júl. 4. 22:18
 5/15 anonim ***** válasza:
jó táp a royal! de viszont nincs annyira jó mint a neve :) nagyon sok olyan táp van ami nagyon nagyon jó olcsóbb és még nem hallottál róla! :) keresgess googlen állateledel boltokat nézz ott szét, akár itt kérdezgethetsz h ki mit ajánl! én pl. tudom ajánlani a britet, acanat! prémium tápok és jelentősen olcsóbbak! :)
2012. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Maxitabi ***** válasza:
Sajnos a RC messze nem a legjobb táp, sőt.. a középmezőny alja.. Összetételét kell csak megnézni: kukorica, kukorica tápliszt - az első két helyen.. -a kutyának húsra lenne szüksége, Rc-nél az sem derül ki, hány százalék van benne. A legdurvább pedig, hogy tartósítószer van benne, ill cukor(répa képében). A fehérje százalékot adja meg, de nem mindegy, növényi,v állati-e. RC az olcsó gabonát, kukoricát stb használja erre, mégis túl drága a beltartalomhoz képest.. Ahogy előttem írták: állatorvos vizsgálja meg, de válts kaját: nagyon jók: Orijen, acana gabonamentesek, Taste of the Wild, Natural & Delicious, Brit care, Platinum. De vannak még más elgogadható tápok is.. Az állatorvosokat szponzorálja az RC (meg szerződésük van), Eukanuba, Hills-és egyik sem túl jó..
2012. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem minden kutyának jön be a Royal.

De messze nem biztos, hogy a táptól van a kutyának gondja. Ha nem áll fel szívesen vagy kövér, vagy izomszegény, vagy gond van a hátsó lábaival, csípőjével.Orvoshoz kellene vinned. Olyanhoz, aki mozgásszervben is otthon van.

2012. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Royal Canin a lehető legrosszabb táp egy óriás testű kutyának. Brutálisan megnyomja a növekedését, túl gyorsan nyúlnak a végtagcsontok és túl gyorsan növekszik a kutya tömege is. Ez a kettő pedig csonteldeformálódáshoz vezet és máris meglesz a szerzett diszplázia.

A pásztorkutyákat eleve szikáran kell tartani, valamint az ő növekedési ütemük az egyik leglassabb a kutyák között. A régiek alig-alig és akkor is gyenge tápanyagtartalmú eledelt adtak nekik. 3 éves korukra érték el a teljes méretüket. Prémium táppal túl hamar eléri ezt és károsul a kutya vázszerkezete.

2012. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én bullmacimnak is csonthártya gyulladása van és sántít. Nem mindig, van hogy szalad, minden a legnagyobb rendben, van hogy lép kettő rendeset, sántít egyet utána.

Szóval irány az orvos és cseréljétek le a Royal Canint, borzasztó magas a fehérjetartalma!

2012. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fogyasszátok le a kutyáitokat, kevesebb lesz a mozgásszervi betegség, ha egészséges súlyúak, nem pedig elhízottak. Magyarországon a kutyák nagyrésze túlsúlyos.
2012. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!