Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze két...

Hogyan szoktassak össze két kan kutyát? Az egyik 5 éves a másik meg kölyök lesz, mert szeretnék mégegy kutyát.

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is szocializáld a nagyobbat. Kölyök kutyát nem szabadna bántania, semleges területen találkozzanak először. A nagyobbik kan kutyádat ivartalanítsd ki még mielőtt jönne a másik kutya. Utána pedig még ivarérés előtt az új kutyát is.

Ugyan is az ivartalanítás, ha már ivaros kutyáról beszélünk, nem mindig hoz megfelelő eredményt. Magyarán ugyanúgy mehet kanoknak neki, ha csak nem neveled is közben.

De ha az új jövevényről nem is fogja tudni, hogy kan mert még ivar érés előtt ivartalanítod akkor nem lesz probléma vele.

2012. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de miért kell ivartalanítani? ezt az egyet nem értem,mert a semleges területet azt ezek szerint jól tudtam
2012. júl. 5. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert akkor elvileg csökken a fusztráció (láttam már olyat akinél nem főleg idősebb kutyáknál vagy akik már pároztak 1x minimum). Szóval csökken a fusztráció, mivel leáll a tesztoszteron termelése. Ez egy kis idő után teljesen kiürül belőle. Nem lesz ami hajtja előre a szukák után, vagy a kanokkal domináns fellépést.

De mivel az idősebb kutyádnál már nem 100% hogy ezt eléred, ezért javasolnám az új kutya ivarérése előtti ivartalanítást, hogy az idősebb kutyád meg se érezze, hogy még egy kant hoztál oda.

2012. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!