Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 Éves lány palotapincsimnek...

Papa777 kérdése:

8 Éves lány palotapincsimnek mit adjak hogy koptassa a fogát? Csontot tudom hogy nem szabad neki adni, de a mű csontot meg nem nagyon rágja.

Figyelt kérdés
Keményebb zöldséget, mint pl: sárgarépa nyersen azt szoktam neki adni.

2012. júl. 5. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miért nem szabad neki csontot adni?

Simán adhatsz neki! Az én Palotapincsim 11 éves, a levesben főtt disznó csontot ami hagyok neki egy kis húst is azt nagyon szereti rágcsálni.

2012. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Csontot adhatsz neki, csak ne csirkét! Egyébként vannak a boltokban ilyen marhabőrből készült töltött csontok, az én kutyám (rottweiler) imádta, egy 30 centis csontot 1-2 nap alatt megevett. :)

16/L

2012. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy kis minkim bár ő még csak 2 éves.

Csontot adhatsz neki nyugodtan. A miénk pl. a sárgarépát nem bírja megenni csak ha össze van neki darabolva.:)

A csontot viszont nagyon szereti. A boltban is lehet kapni nekik.

2012. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tehát akkor milyen csontokat adhatok neki? Mert olvastam olyanokat hogy szétszúrja a kis belét, mert kistestű kutya.
2012. júl. 5. 13:47
 5/14 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, hogy kistestű vagy nagy, csirke csöves csontot ne, a többi mehet neki :-)

A kutyák nem koptatják a fogukat viszont szükségük van a rágásra, illetve a fogkő megelőzősére ( ami hajlam kérdése is ) .

Szóval had rágjon :-)

2012. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen elnézést elírtam a kérdést:) Nem fogkoptatásra hanem a fogkő megelőzésére gondoltam:).
2012. júl. 5. 14:06
 7/14 A kérdező kommentje:
És nem szükséges nekik valami kálciumot adni, hogy erősebbek legyenek a fogak, az íny, meg a csontozat?
2012. júl. 6. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Kálciumot , ami az életkorának szükséges, megkapja a tápban.

Ha mentek orvos felé, nem árt egy ellenőrzés a fogainak akár évente.

2012. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ÉS mozgásnak elég neki reggeli fél óra séta, délben is legalább egy fél órát sétál + póráz nélkül van olyankor. Délután van olyan is, amikor akár 2 órát is lent vagyunk, olyankor ő vagy sétál, vagy pihen, vagy futkározik. ÉS este is sétál olyan 15-20percet. Csak azért félek elengedni, mert amelyik kutyát nem ismeri, mindegyiknek nekimegy, legyen az kicsi vagy nagykutya. Szerintetek 8 éves létére elég neki ennyi mozgás egy nap?
2012. júl. 9. 11:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a mozgás mennyiség elégnek tűnik. Viszont az, hogy nekimegy más kutyáknak a Te hibád. 8 év alatt már le kellett volna erről szoktatni. Ez is a neveléshez tartozik.
2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!