Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut alkalmas arra, hogy...

Malamut alkalmas arra, hogy jelezzen ha jön valaki?

Figyelt kérdés

Huskyink már többször volt sőt a falunkban is van 9 Husky. Ezek mindegyiket jelez ha valaki megy a kapu előtt és a mieink is jeleztek. De én majd egy Malamutot szeretnék és érdekelne, hogy az is jelez?

Lenne mellette egy Puli.



2012. júl. 5. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jelezni jelezni fog. Nálunk jelez , és egy két embert különösen utál, de őket sem bántja. A postást pl mindig ugatja! :) A puli mellett meglesz szerintem.
2012. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!


Nálunk nem az volna a lényeg, hogy bántson bárkit is csak azt, hogyha jön valaki akkor jelezzen...

2012. júl. 5. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:
ha van kérdésed a fajtával kapcsolatban, kérdezz tőlem nyugodtan, én már évek óta tartok malamuot, és tartok is! :)
2012. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben, és köszönöm!

Egyenlőre még nincsen különösebb kérdésem 3 fajtán gondolkodunk csak közte van a Malamut is...

2012. júl. 5. 17:24
 5/12 anonim ***** válasza:
igazából nem házörző tipus, de az idegent megugatja, de nem úgy mint egy német juhász.... a szukáink közül se mind ugat, van amelyik csak áll a kerités előtt, de nem ugat, de olyankor sem mernek belépni, mindig megkérdezik hogy harapós-e?
2012. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nekünk pulijaink vannak,a puli tuti jelez,mindent észrevesz,legalább is a mieink mindent észrevesz már ,csak ugye e lkell telni egy bizonyos időnek,hogy ugasson,például 6-7 hónaposan már mindent megugat....

Találkoztam én már olyan malamuttal ami nem akart beengedni,olyannal is amitől lazán bemehettem

szerintem nevelés kérdése és egyed kérdése,szerintem egy domináns kan amivel jársz iskolába és jártok örző-védőzni akár lehet belőle még jó házörző is..

2012. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De még volna egy kérdésem.

Hogyha választunk egy dominánsabb egyedet. Házőrzőnek neveljük és el visszük Őrző-védőzni akkor a Husky-ból vagy a malamut-ból válna képességeihez mérten jobb házőrző?

2012. júl. 5. 17:39
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem malamutból,már csak méreteiből adódóan is jóval nagyobb a malamut mint a husky...
2012. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a malamut egyáltalán nem alkalmas örző-védőre! A jelzés és az örző védőzés két külön dolog, de nem lehet erre beindomitani. Túl ember barát ahhoz, mondom, csak egy kettőt vakkantani fog, de nem házörző tipus. Ha ilyen kutyát akarsz, akkor vegyél egy rotit vagy német juhászt. Az meg megint más dolog hogy nagy termetű, de nem akkora mint egy bernáthegyi. Aki fél a kutyáktól nem fog bemenni a kertbe.
2012. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és ha dominánsabb egyedet is választotok, talán inkább csak más kutyákkal lesz domináns, de emberrel nem lesz. De úgy látom nem ismered a fajtát, inkább olvass utána. És nem való láncra sem, mert nagy a mozgásigénye. Ha házörzöt akarsz, akkor ne malamutot válassz!
2012. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!